Vista a XP siec help

Witam wszystkich.

Zaczne tak.

Ostanio podłączyłem laptopa (Vista home premium z sp1) z pc (xp prosesional z sp3) kablem skrosowanym oczywiscie :D.

No i wszystko gitara gdy kopiuje z visty na xp.

Problem pojawia sie gdy chce cos z xp skopiowac na viste.

pojawia sie komunikat taki:

beztytuubvf.jpg

metodyka podlaczenia jest prawidlowa tzn.

przypisuje adresy ip kartom sieciowym. udostepniam na viscie poprzez konto np goscia lub inne dowolne utworzone i wszystko smiga niezależnie od rozmiaru poprostu działa.

Ale odwortnie za nic nie chce. szukalem szuklem i juz nic wymyslec nie moge moze ktos by pomogl co??

bede bardzo wdzieczny.

Dodane 05.06.2009 (Pt) 14:45

a i oba kompy sie pingują i widza udostepniane pliki

na Viście daj prawa zapisu użytkownikowi z którego aktualnie korzystasz, ewentualnie wyłącz to:

Komputer>Narzędzia>Opcje folderów>Widok>Użyj prostego udostępniania plików

po wyłączeniu tego zakładka Udostępnianie rozbuduje się o kilka opcji tam ustaw możliwość zapisu.

Zaznacz w xp:

Zezwalaj użytkownikom sieciowym na zmianę moich plików

niestety ale wasze rady nic nie daly to samo jest. Uprawnienia sa wszedzie na pelna kontrole.

Wiec jest to co najmniej dziwne. No ale vista to vista

Kto ma inne pomysly, bo ja w sumie chyba wszystkie wykoczylem zawsze konczy sie to tak samo :_((

Mam sieć z 3 kompów:

2x xp

1 vista

I nie mam problemów z udostępnianiem plików miedzy kompami, więc dziwna sprawa.

Spróbuj jeszcze w viście zrobić tak

d51deea12218811e.jpg

nom ciekawe.

Sproboje jak pisales wczesniej tylko oprucz udostepnienia na xp udostepnie takze dysk na viscie na ktory bede kopiowal pliki z xp. No i wezma ta inna metoda nie ta zalecana i ustawie wszyscy i zapis oczyt itd. moze tak pojdzie bez kolizji. Bo robilem do rtej pory tylko udostepnialem na xp a to moze tu i tu trzeba -;/

Dodane 05.06.2009 (Pt) 23:11

zrobilem tak i nic wszystkie pliki sie widza zarowno ze strony xp jak i visty ale kopiowac z xp na viste dalej nie idzie

pomocyyyyyyyyyyy

moze zle udostepniam na xp dla visty??

biore udostepnij i modyfikuj i tyle

Dodane 05.06.2009 (Pt) 23:17

zrobilem tak i nic wszystkie pliki sie widza zarowno ze strony xp jak i visty ale kopiowac z xp na viste dalej nie idzie

pomocyyyyyyyyyyy

moze zle udostepniam na xp dla visty??

biore udostepnij i modyfikuj i tyle

Dodane 07.06.2009 (N) 12:50

no niech ktos pomoze jakos pliska bo ja juz sil do tego nie mam, wszystko juz robilem i dalej nie da sie ten sam blad :-(((

niech jakis specjalista powie co i jak