Vista angielska na polska

(Malar83) #1

Witam mam pytanie mam viste angielska z oryginalnym kluczem czy jak ściągnę polska wersję tej visty klucz będzie pasował

(ahonen97) #2

Nie będzie pasował klucz jest przypisany do wersji angielskiej

(Frog) #3

Zmiana języka jest możliwa tylko dla wersji Ultimate.

Jeśli posiadasz niższą wersję (Home Basic, Home Premium) to nie możesz zmienić angielskiej wersji na polską.

(MaRa) #4

Teoretycznie klucz może pasować, nawet to niemal pewne.

Jeszcze się nie spotkałem z programem Microsoftu który miałby inne klucze w zależności od wersji językowej. Dlatego cena programów jest podobna na całym świecie - są ustalane dla rynków Zachodnich i w Polsce wszyscy narzekają, że drogo :stuck_out_tongue:

Natomiast sam certyfikat autentyczności naklejony na obudowie komputera jest po angielsku i nie precyzuje wersji językowej, co najwyżej producenta komputera.

Jeśli chodzi o Vistę Ultimate, to nie chodzi w niej o zmianę języka jako taką, ale możliwość zainstalowania kilku wersji językowych RÓWNOCZEŚNIE. Czyli użytkownik logując się do komputera może wybrać swój język - polski, niemiecki, francuski, angielski, hiszpański czy jaki tam chce. Przydaje się, gdy z komputera korzysta kilka osób różnych narodowości (instytucje, firmy międzynarodowe, kafejki internetowe - niby w jakim języku mają działać komputery chociażby Parlamentu Europejskiego? Bo urzędowych języków jest tyle ile narodowych, roboczym jest francuski. Albo takie ONZ, UNESCO itd.). Taką funkcję Linux i MacOS mają do baaardzo dawna.

Microsoft dołącza płytkę z jedną wersją językową tylko ze względów praktycznych - kilkadziesiąt płytek przy jednej licencji byłoby dosyć kosztowne. Podobnie daje tylko wersję 23 LUB 64 -bitową, mimo tych samych kluczy.

Nie polecam natomiast ściągać płytki z internetu - wiele z nich ma różne "dodatki" i nawet nie chcą klucza 8)

Vista, w odróżnieniu od XP, ma uniwersalne nośniki - są dwie wersje (32 i 64-bitowa), wybór rodzaju Visty dokonywany jest po wpisaniu klucza.

Ostatecznie pozostaje ustawić układ klawiatury tzw. polski programisty - bedą polskie ogonki.

(system) #5

nie dokonca prawda co mówi MaRa miałem viste francuza dzisiaj dałem do wgrania polsą po podaniu klucza odrazu doszli że to francuz a nie polak ale serwisy mogą to załatwić