Vista+Asus Plytka+5.1 dzwiek - Sterowniki?

Witam

mam płyte główna ASUSA M2NPV-MX i jest tam zintegrowana karta dzwiekowa 5.1

i moj problem wygląda tak ze nie moge wlaczyc 5.1 glosnikow

niby w opcjach jest cos takiego ale nie graja…

na asusie nie ma sterownikow pod viste :confused:

zainstalowalem te od xp ale w programie SoundMax nie moge wybrac 5.1 bo nie ma ich wogule na liscie … jakas rada ?

Jaki to build Visty ??

najnowszy Microsoft.Windows.Vista.x86.PL - 600 bodajze

i jak działa? bo mam ten sam problem

no narazie nie ma co dzialac szukalem na oficjalnym suporcie ale tam mowia ze zainstalowac z sterow od xp ale to nic nie daje bo nie mozna wybrac zeby gralo na 5.1 moze cos zle robie ^^

mi też nic ustawiłem na tym głośniczku 5.1 i dalej nic na winampie ani na niczym :frowning:

Mi tak samo ;/

Vista jest bezdźwięczna :stuck_out_tongue:

edit:

czytałem już na stronie producenta, że sterowniki są w przygotowaniu. Jest nawet wersja beta sterów od mojej karty, ale nie chce pobierac. Poczekam na finalną wersję :]

heretyk a jaka masz karte dzwiekowa ?

U mnie Vista Home Premium PL OEM build 6000 - dźwięk 5.1 działa bezproblemów. Co prawda na karcie Creative Audigy 4. Sterowniki do Audigy w wersji beta z supportu Creativa (Vista nie zobaczyła po instalacji tej dźwiękówki).

Pozdrawiam

Ściągnij najnowsze stery ze strony Realteka do Visty,5.1 zagra bez problemu.Mam też kartę Asusa(inny model),sam system nie zobaczył dzwiekowej,ale sam zainstalowałem i no problem.Wyjątek to Windows Media Centre(brak 5.1-podobno jakiegos kodeka nie mam),ale na PowerDVD 5.1 bez problemu.

OTy - > cyberprzestrzeń

nie działa mi ściągem jakieś 2 wersje tych realtek ;(

Ja znowu mam Sound Blaster Audygi SE i działa tylko na dwa przednie głośniki dlaczego ???

Tutaj są beta wersje sterów http://pl.europe.creative.com/support/d … 0&x=23&y=7

Heh, aczkolwiek nie sądzę żebym tym co piszę wniósł coś odkrywczego do tego wątku ale… u mnie też nie działa :slight_smile:

  • Windows Vista Ultimate PL kompilacja 6000

-zintegrowany chipset AC97 Realteka na płycie Gigabyte GA-8I865P-G

  • próbowałem z dwiema wersjami sterowników: tymi dostępnymi na Windows Update oraz pobranymi z tej strony - tymisterownikami

Te drugie teoretycznie bardziej zaawansowane, bo umożliwiają regulację poziomów i balansu dla wszystkich (par) głośników. Tyle, że zarówno w jednym jak i drugim przypadku wszystkie głośniki grają tylko w oknie konfiguracji sterownika (systemowym i realtekowej aplikacji ‘Menadżer efektów dźwiękowych’) :frowning:

Poza tym, w dowolnym programie grają tylko dwa przednie.

Dokładnie goomish. Dokładnie. Jakas zarada na to jest… ?

Póki co, żadna :(. Trzeba czekać na lepsze sterowniki…

Te sterowniki Beta co Audigy SE też są do du… !!

Prawie robi zajebistą różnice :stuck_out_tongue:

U mnie jest to samo. Mam płyte gł Asusa A8N5X i też ściągałem z Realteka sterowniki pod Vistę, ale nie działają dobrze…

Czekamy na dobre stery :slight_smile: bo Poki co idzie popsuc uszy o muzyke lecaca poprzez Viste