Vista - automatyczne wyłanczanie komputera - problem

Mam system operacyjny Windows Vista Ultimate 64-bit. Problem jest taki, że gdy długo nie robię nic na komputerze to sam się on wyłancza. Jest to trochę denerwujące, gdy potrzebuje się sciągnąć jakiś duży plik z internetu, ale najbardziej jest to wkurzające, gdy trzeba wykonać jakieś obliczenia, które zajmują sporo czasu, a tu zamiast komputer liczyć to idzie sobie spać :frowning:

Podejrzewam, że jest to związane z Vistą, bo jak uruchamiam z powrotem kompa to wszystko automatycznie pojawiają mi się wcześniej zamknięte rzeczy. A oto kila informacji o systemie:

Zasilacz: Tagan 800 W seria BZ

Płyta: Asus Maximus Formula

Procesor: Intel Core 2 Quad FSB 1066 MHz

Obudowa: Thermaltake Xaser VI

pooglądaj opcje zasilania (w panelu sterowania)i powyłączaj wszystkie wyłączenia /uśpienia systemu, dysków i monitora,

powinno pomóc

Dzięki pomocy użytkownika (czy użytkowniczki) powyżej znalazłem odpowiedź. Jeśli ktoś miałby podobny problem to polecam wpisać do pomocy systemu Vista (Start - > Pomoc i obsługa techniczna) następujące wyrażenie : “stan uśpienia”, kazać wyszukać, a następnie wybrać “Wyłączanie komputera często zadawane pytania” i tam znajdziecie obszerne wyjaśnienia.

A dla osób, które szybko potrzebują rozwiązania: wchodzimy do Panel Sterowania, wybieramy “sprzęt i dźwięk” (przy wyglądzie tego panelu typu Vista, nie klasycznym), następnie wybieramy “opcje zasilania”. Pojawi się nam okno z planami zasilania. W bocznym menu mamy przycisk “zmień moment przejścia komputera w tryb uśpienia”. Klikamy ten przycisk i tam możemy ustawić sobie kiedy komputer przejdzie nam w stan uśpienia (jeżeli musi on pracować długo to wybieramy “Nigdy”). I sprawa rozwiązana, choć jeśli komputer nie musi non stop pracować to lepiej jest włączyć z powrotem uśpienie komputera po 1 godzinie (zwłaszcza przy laptopach, bo rozładuje się nie potrzebnie bateria).