Vista Beta 2 64


(Mario180183) #1

Witam

Mam problem z zainstalowaniem systemu. Ściągnąłem Viste 64 plik wazy 4,1 GB zgrałem go na plytke i nie wiem jak wystartowac z instalacja.

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam


(aju) #2

Ustawiasz w biosie bootowanie na napęd DVD i gdy system zapyta się czy wystartować z płyty dajesz TAK. Ot cała filozofia.

Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że podczas pracy w obecnym windowsie gdy włożysz viste do napędu również będziesz miał możliwość wyboru instalacji nowego systemu.

PS. mam nadzieję że nie wypaliłeś pliku ISO tylko nagrałeś plik obrazu?


(Mario180183) #3

Wiem ze mam ustawiac w biosie start z dvd. mam tak ustawione. Rozpakowaywac tez nie mam co bo tam do odczytu jest tylko plik TXT*

To co wkoncu mam nagrac na płyte??


(aero) #4

ten obraz iso który ściągnąłeś :?


(Witam200) #5

nie musisz wystarczy że zamontujesz plik iso w wirtualnym dysku.. i instalujesz


(Karol Sawicki) #6

A gdyby mi się tak przez PRZYPADEK zainstalowała ta Vista to czy ten system obecny co teraz mam by był? I czy w ogóle moje wszyściusieńkie dane co teraz mam by ciągle były? Po prostu chciałbym mieć drugi system (Vistę) i żeby NIC nie było widać u innych użytkowników. Nawet przy właczaniu.


(Spam) #7

Jak zaczynasz swoją przygodę z forum, to zacznij ją mądrze :stuck_out_tongue_winking_eye:


(matiit) #8

więc jak to sobie wyobrażasz???

Jak byś wszedl do tej Visty ???

Edit :

PS

Jak można przez przypadek zainstalować system ?? :roll:??


(Witam200) #9

Jeżeli zadajesz takie dziwne pytania to lepiej radze..nie instaluj tej Visty bo sobie klopotów narobisz i co kawałek bedziesz pisał.. co to jest jak to zrobić itp


(Dark Alchemy) #10

Jeśli zainstalujesz Viste na innej partycji niż Wina XP to nie stracisz żadnych danych (jakbyś zainstalował na tej samej to by ci Wina podmieniło). Możesz zainstalować z obrazu płyty przez Daemona lub z płyty przez Windowsa (oba sposoby sprawdzałem, działają). Na starcie podmieni się ekran bootowania i będziesz miał do wyboru czy chcesz włączyć XP czy Viste.

PS. Windowsa nigdy przez przypadek nie zainstalujesz. :smiley:


(Mario180183) #11

Dzikeki za pomoc wszystko jest ok, zrobiłem obraz płyty i poszło bez problemu. Wczesniej wypaliłem płyte inaczej i dlatego nie chciało wystartowac.

Dzieki