Vista Beta 2 64

Witam

Mam problem z zainstalowaniem systemu. Ściągnąłem Viste 64 plik wazy 4,1 GB zgrałem go na plytke i nie wiem jak wystartowac z instalacja.

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Ustawiasz w biosie bootowanie na napęd DVD i gdy system zapyta się czy wystartować z płyty dajesz TAK. Ot cała filozofia.

Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że podczas pracy w obecnym windowsie gdy włożysz viste do napędu również będziesz miał możliwość wyboru instalacji nowego systemu.

PS. mam nadzieję że nie wypaliłeś pliku ISO tylko nagrałeś plik obrazu?

Wiem ze mam ustawiac w biosie start z dvd. mam tak ustawione. Rozpakowaywac tez nie mam co bo tam do odczytu jest tylko plik TXT*

To co wkoncu mam nagrac na płyte??

ten obraz iso który ściągnąłeś :?

nie musisz wystarczy że zamontujesz plik iso w wirtualnym dysku… i instalujesz

A gdyby mi się tak przez PRZYPADEK zainstalowała ta Vista to czy ten system obecny co teraz mam by był? I czy w ogóle moje wszyściusieńkie dane co teraz mam by ciągle były? Po prostu chciałbym mieć drugi system (Vistę) i żeby NIC nie było widać u innych użytkowników. Nawet przy właczaniu.

Jak zaczynasz swoją przygodę z forum, to zacznij ją mądrze :stuck_out_tongue_winking_eye:

więc jak to sobie wyobrażasz???

Jak byś wszedl do tej Visty ???

Edit :

PS

Jak można przez przypadek zainstalować system ?? :roll:??

Jeżeli zadajesz takie dziwne pytania to lepiej radze…nie instaluj tej Visty bo sobie klopotów narobisz i co kawałek bedziesz pisał… co to jest jak to zrobić itp

Jeśli zainstalujesz Viste na innej partycji niż Wina XP to nie stracisz żadnych danych (jakbyś zainstalował na tej samej to by ci Wina podmieniło). Możesz zainstalować z obrazu płyty przez Daemona lub z płyty przez Windowsa (oba sposoby sprawdzałem, działają). Na starcie podmieni się ekran bootowania i będziesz miał do wyboru czy chcesz włączyć XP czy Viste.

PS. Windowsa nigdy przez przypadek nie zainstalujesz. :smiley:

Dzikeki za pomoc wszystko jest ok, zrobiłem obraz płyty i poszło bez problemu. Wczesniej wypaliłem płyte inaczej i dlatego nie chciało wystartowac.

Dzieki