Vista bez fajerwerków


(Zgreg1122) #1

Czy jest taka vista (może ver. start), która pożera mało ramu, nie obciąża zbytnio procesora.Nie potrzeba mi aero i innych wodotrysków, ani aplikacji biznesowych-zastosowanie domowe.

Zastanawiam się nad vistą bo jest nowoczesnym systemem lepiej zarządzającym pamiecią ram, siecią ...ale jeśli ma zabrać na dzien dobry 1Gb-1.5GB Ram u wtedy wątpliwe staje się jej kupowanie.


(Jacob) #2

Vista nie, ale jest inny system - nazywa się XP i jest dla ludzi takich jak ty...


(Michalzbr) #3

Lepiej kupić siódemkę :slight_smile:


(Longhorn2009) #4

No niestety wymagania Visty są jakie są. Moja Vista Ultimate z antywirusem, Firefox' em, Winampem i komunikatorem bierze dokładnie 940MB RAMu :slight_smile: W Viście bajery typu Aero, sidebary itd. można łatwo wyłączyć i dzięki temu zmniejszyć zużycie pamięci RAM, jednak w dzisiejszych czasach, przy obecnych cenach pamięci RAM na użycie tej pamięci nie ma co zwracać dużej uwagi, bo praktycznie w każdym nowym komputerze jest po 2GB RAMu, a to już wystarczy do komfortowego korzystania z Visty.

Jeśli dopiero planujesz kupować nowy OS to zastanów się nad Windows 7, który "bierze" trochę mniej RAMu i jest ogólnie bardziej dopracowanym systemem niż Vista.


(slawex1983) #5

Otóż to. Co z tego, że Vista niby lepiej zarządza pamięcią (tak dobrze, że zajmuje co najmniej gigabajt na dzień dobry), skoro XP chodzi zwyczajnie szybciej i tak nie obciąża.


(Semtex) #6

Można zrobić Vistę bez fajerwerków,po prostu wyłączysz wszystkie fajerwerki,to się da bardzo prosto zrobić.zresztą 7 też możesz tak skonfigurować.


(Zgreg1122) #7

Pod 7 może nie być sterowników itp. programy mogą sie krzaczyć-tak czy nie?Chodzi o nowy komputer stacjonarny pod AMD, podzespoły uznanych firm.


(Semtex) #8

Ze sterownikami nie będzie problemów,jeżeli to jest w miarę nowy sprzęt to producenci zapewniają pełne wsparcie,większość programów działa bez problemu,to co nie działa można próbować uruchomić w trybie zgodności z Vistą lub XP.


(Longhorn2009) #9

Z tego co deklarował Microsoft to stery z Visty mają działać na siódemce, więc o drivery nie ma się co martwić. Co do programów, to problemy mogą sprawiać tylko stare programy czy też gry. Ja na twoim miejscu wziąłbym Windows 7.


(Gorgoroth) #10

A jednak liczne są przypadki, które potwierdzają, że niestety nie zawsze tak jest.


#11

andriu11 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.