Vista bez płytki

Ja trochę z innej beczki mam pytanko

kupiłem nowego asusa z programem vista

ale była już wgrana z ustawionymi partycjami i jakoś nie mogę się pogodzić z tym że dałem ponad 3koła za kompa a ktoś decyduje o tym jakiej wielkości mam mieć dyski .Chciałem to przeinstalować ale nie znalazłem płyty z programem vista nie wiem może jest na płytach asusa jeszcze sprawdzę, ale do rzeczy moje pytanko to czy jest standardem , ze kupując nowy komputer z vistą jest ona wgrana w kompa i nie ma jej na oddzielnej płycie . Proszę o odpowiedź bo jutro atakuję sklep w którym kupiłem kompa . Dzięki

ja z asusem dostałem płytkę Recovery na której jest vista, jest także ukryta partycja z systemem.

Mam dokładnie to samo i tak samo jak Kruposz

Ja kupując laptopa HP nie miałem nawet płytki recovery,była tylko ukryta partycja.Płytę z recovery musiałem nagrać sobie sam.

dzięki za informację , już też znalazłem płytkę Recovery i się zastanawiam czy ustawiać wszystko od początku

Płytka recovery daje Ci właśnie możliwość zmiany rozmiarów partycji, czy zachowania danych podczas reinstalacji (teraz to się tak ładnie nazywa - przywracanie systemu), ponieważ przeważnie obraz na ukrytej partycji przywraca wszystko do ustawień fabrycznych, czyli usuwa całkowicie wszystko do takiego stanu w jakim system był zaraz po zakupie kompa.

Ja widzę natomiast zaletę w braku płyty recovery od producenta, ponieważ wielu producentów udostępnia oprogramowanie do wykonania takiej płytki, które daje możliwość stworzenia dowolnego obrazu systemu, czyli na przykład usuwamy wszystkie zamulacze od producenta, czyli oczyszczamy system i robimy obraz takiego już czystego systemu i się cieszymy.

Pozdrawiam!

ten sam prob.

i co dalej jak juz się powiesił?

jak zrobić re covery dysk?

gdzie szukać podstawowych danych, po wpisaniu 2-ego syst. na drugim dysku?

stery do płyty i innych urządzeń w lapku np kamera, karta inter. itd itd.

proste znajdź w sieci-tak tylko nie wszystko jest gratis :cry: :oops:

A próbowałeś przywrócić system do ustawień fabrycznych z ukrytej partycji ?? O ile jej nie usunąłeś :slight_smile:

Pozdrawiam!

Dane MUSISZ odzyskać przed wykonaniem recovery - inaczej je poprostu usuniesz.

Sterowniki będą Ci niepotrzebne - recovery przywraca system w pełni funkcjonalny - w takim stanie jak w nowo rozpakowanym sprzęcie. Nawiasem mówiąc WSZYSTKIE potrzebne sterowniki znajdziesz ZA DARMO na stronie producenta!

Jak zrobić recovery? Poczytaj instrukcję obsługi…

:roll: