Vista biały ekran

Witam,

Gdy włączam kompa wszystko ładnie pięknie się ładuje wyskakują nawet dwa profile do wyboru, wybieram profil wpisuje hasło i loguje się i wyskakuje biały ekran. Jest biały ekran i nic więcej, po jakimś czasie jak nic nie robie to jakiś wygaszacz się włączył i nic. Gdy wybieram drugi profil “gość” to nic się nie dzieje.

Chciałem wejść w tryb awaryjny lecz zaraz po wyborze trybu awaryjnego wyskoczył czarny ekran, w 4 rogach pisze tryb awaryjny i potem wyskoczył wygaszacz tekstowy:

Nie można uruchomić wygaszacza ekranu ponieważ wymaga on nowszej karty wideo lub jest niezgodny z akceleratorem Direct 3D, zuważyłem, że jak naciskam Alt+Ctrl+Delete to mogę wejść w menedżera zadań.

System jest zainstalowany na laptopie, więć nic w hardwarze nie grzebałem.

uruchom system normalnie.

Po zalogowaniu się wejdź do menedżera zadań i tam wybierz plik (albo zadanie, nie pamiętam, pierwsza opcja w górnej belce) i nowy proces (jakoś tak). W folderze C:/Windows (jakoś tak) znajdź plik Exploler.exe. Wybierz go w nowo otwartym oknie i daj Uruchom.

Napisz czy działa.

Działa ale nie tak do końca. Włancza się pulpit ale po ponownym uruchomieniu kompa to samo biały ekran i znowu musze wchdzić e menedżera i uruchamiać ten plik :confused:

Czy masz może zainstalowany program Magentic? Jeśli tak to go odinstaluj. Ten program u mnie na Viście powodował taki efekt (cały biały ekran).

Nie mam takiego programu, a tak z ciekawości do czego on jest?

Co do problemu to przeskanowałem kompa antywirem i zainstalowałem SP1 i problem znikł.

Ale mimo wszystko dziękuje za porady :slight_smile: