Vista blokuje połączenie

(Disconautt) #1

Witam serdecznie!

W skrócie: przesiadłem się z PCta na laptopa (XP -> vista), łącze się przez router, w XP nie było żadnych problemów, a z Vistą nieoczekiwane niestety nadeszły .

Internet działa, ale potrafi sam, z niczego się po prostu wyłączyć. Nic nie poprawia tego stanu (reset routera, reset ustawień, wyłączenie/włączenie połączenia), oprócz zwykłego reboota systemu. Na pewno nie jest to wina providera, bowiem na drugim kompie (XP) wszystko działa cały czas bez zarzutów. Dodatkowo (i to jest martwiące) nie mogę zresetować normalnie windowsa, muszę go siłą włączyć i wyłączyć - tak jakby wraz z zamrożeniem połączenia internetowego, spowalniał inne procesy.

Przejrzałem mnóstwo zagranicznych for, jednak nikt nie znalazł wyjścia. Zapora wyłączona, antywirusa nie mam. Próbowałem zwiększyć limit połączeń, przez kilka godzin się trzymał, ale potem znowu padł. Dodam, że problem występował jakiś czas po zainstalowaniu systemu, nie odrazu.

Tak się nie da pracować i chyba będę musiał wrócić do XP..

Konfiguracja to Acer 6930g, t6400 x2.0, 4gb rm.

(dragonn) #2

I powiedz że UAC też wyłączone, po prostu raj dla wirusów :stuck_out_tongue: . Zainstaluj jakiegoś antywirusa i daj logi na forum, zaporę też włącz.