Vista blokuje strony w IE,Opera,Mozilla

Uzywam Vista Ultimate i pojawił mi sie problem z otwieraniem niektórych stron. Jak chce wejść na stronke to przeglądarki (IE,OPERA,Mozilla) zachowują sie jakby dana stronka nie istniała (wyskakuje komunikat ze dana strona nie istnieje itp.). Myslałem ze to chodzi o kontrole rodzicielską bo prawie wszystkie stronki o tematyce erotycznej jakby nie istniały, ale sprawdziłem nic takiego nmiejest włączone. Problem na dodatek występuje z róznymi stronami np. przy próbie wejscia na grupy dyskusyjne Google, stronka startowa mozilla ten sam problem, lbo chocby na http://www.poczta.wp.pl (ale udało mi sie ewejsc na poczte gry weszłen na portal wp a stamtąd kliknołem na poczte - inaczej sie nie dało), również na niektóre wątki tego Forum pojawia sie taki sam błąd, a inne otwierają si bez problemów.

Przeskanowałem komp Avastem pod kątem wirusów i Spy Sweeper’em nic nic wykryły.

Wiem ze to coś z Vistą bo jak uruchamim kompa pod Linuxem to wszystko chodzi normalnie.

Proszę o jakąś pomoc bo pierwszy raz cos takiego mi sie zdaza.

Nie potwierdzę, że to wina Visty, bo u mnie wszystko działa w porządku. Na pocztę WP loguję się bezproblemowo. Musisz poszukać przyczyny gdzie indziej. Może firewall blokuje Ci dostęp do stron?

Być może to nie wina Visty, ale to się zdarza nawet przy wyłączonym firewallu. Właśnie blokowały mi się w Operze wszystkie strony na portalu interia.pl. Pozostaje mi chyba reinstalacja visty.