Vista blue screen -zrzuty pamieci

Witam wszystkich , to moj 1 post na tym forum wiec jesli w zlym dziale zalozylem temat , prosze o przeniesienie i zrozumialosc . Moj problem jest taki , od 3 miesiecy mam blue screeny , (zrzuty pamieci) … Proboje ratowac komputer od (3 miesiecy) ale mi nie wychodzi , tzn wychodzi mi ale na jakis czas (pobralem sterowniki do karty graficznej i wszystko dzialalo , niestety tylko 7 dni ) . Pomyslalem ze moze przywrucenie systemu zadziala , no to ok wlaczam to , Wszystko sie dobrze zapowiada az do restartu ! Po restarcie gdy wlaczam to przed zalogowaniem sie do mojego profilu w viscie , jest czarne tlo i widac myszke mozna ruszac itp . Niestety nie moge sie zalogowac do mojego profilu bo (black screen) :evil: To samo na modzie awaryjnym :confused: naprawde nie wiem co robic . Kopi do instalacji systemu visty przy zakupie komputera nie dostalem , wiec nie mam juz pomyslow ! Przepraszam za bledy ale mieszkam we francji i nie mam polskiej klawiatury . ![-o<

edit: Przepraszam za bledy ale mieszkam we francji i nie mam polskiej klawiatury .

Pewnie pamięci sypią błędami ew. coś nie tak jest z zasilaczem. Spisz kod błędu i google - w 99% znajdziesz powód na stronach microsoftu. Warto użyć debuggera.

kuba1412 , proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji EDYTUJ a ponadto poprawić znaki w pisowni - na forum używamy polskich znaków diakrytycznych np. ąężźć.

a jak to zrobic, bo ekran z bledem pojawia sie doslownie na 2 sekundy? Programu debugger nie moge uzyc, bo nie moge sie zalogowac do kompa :frowning:

Microsoft Debugging tools, ma program windbg. Uruchom go, wciśnij ctrl+d, wejdź do c:\windows\minidump i odczytaj najnowszy plik(w nazwie będzie data wystąpienia błędu) i podaj w tagach

to co Ci się wyświetli. Co do płyty instalacyjnej, to jest to nie możliwe, że producent nie załączył płyty z systemem. Jeżeli jej nie masz, to możliwe, że masz utworzoną na dysku tzw. partycję recovery, która jest ukryta i na niej jest zapisany obraz z systemem i po jego przywróceniu komputer będzie w takim stanie w jakim go kupiłeś, czyli bedzie system z programami i sterownikami, które dołączył do systemu producent, bez danych, które sam zapisywałeś. Pogrzeb w papierach komputera, a na pewno dowiesz się jak załadować system z tego obrazu. Jeżeli nie, to wydaje mi się, że jak zadzwonisz na pomoc techniczną producenta, to z całą pewnością kompetentna osoba poinformuje Cię co i jak.

Ostatni raz mowie bo juz nie mam sily … NIE MOGE WEJSC DO KOMPA PONIEWAZ GDY WLACZAM KOMPUTER TO PRZED LOGOWANIEM JEST CZARNY EKRAN I WIDAC MYSZKE! !!

Dobrze, nie unoś się tak, nie doczytałem po prostu, że nie możesz wejść do systemu. Przychodzi mi do głowy jeszcze jeden pomysł, który nie koniecznie wyeliminuje bsod, ale powinien wyeliminować czarny ekran. Pobierz i wypal na płytce ten obraz: http://neosmart.net/blog/2008/windows-v … -download/. Zabootuj tą płytkę, kiedy pojawi się okno wyboru języka i układu klawiatury, przejdź dalej. W lewym dolnym rogu będziesz miał opcję repair computer - kliknij ją. Po odnalezieniu systemu przejdź dalej(nie pamiętam jaki tam będzie przycisk, chyba ok) i wybierz opcję system restore. Po odnalezieniu punktów przywracania wybierz punkt z tego dnia i godziny kiedy czarny ekran nie występował i kliknij next.

dzieki za rade. sciagam program i wyprobuje. dam znac czy zadzialalo.

Dodane 12.05.2010 (Śr) 21:18

Pobralem plik z tej strony co mi podales , i byl jakis plik z koncowka .iso ale otwieral sie za pomoca winRaR’a , to najpierw to zgralem na CD i potem przy wlaczaniu komputera wlaczylen BOOT wybralem dysk (1 raz to robie wiec nie wiem dokladnie jak sie bootuje CD) i nic … Proboje z zgraniem plikow ktore znajduja sie w winrarze , robie to samo i nic . Moglbys mi opisac jak zbootowac CD i co zgrac na CD prosze :wink:

Dodane 13.05.2010 (Cz) 15:56

Odswierzam i prosze o pomoc :stuck_out_tongue:

Dodane 14.05.2010 (Pt) 18:50

ODSWIERZAM!

Ehh, jednak mogłem Ci opisać kroczek po kroczku, bo spodziewałem się, że źle to zrobisz. Plik o obrazie iso jest plikiem obrazu płyty cd/dvd i jego nie wypakowuje się przy pomocy winrar’a, tylko należy przy użyciu programu do nagrywania płyt wypalić zawartość tego obrazu na dysk wybierając odpowiednia opcję. Jak to zrobić opiszę Ci na programie Ashampoo Burning Studio. Aby nagrać prawidłowo płytę, otwórz program -> Utwórz\Nagraj obraz płyty -> Nagraj obraz płyty CD\DVD\Blu-ray -> wskaż z dysku twardego plik z obrazem i kliknij na przycisk “Dalej”. Teraz wybierz prędkość zapisu(dla bootowalnej płyty najlepiej jest dać 12x aby potem środowisko które jest na tej płycie nie sypało błędami podczas wczytywania) i kliknąć nagraj.

Yo : P ok sprawdze to na tym programie ashampoo :stuck_out_tongue: mam nadzieje ze zadziala bo juz sie nudze :smiley: Dam edita wiec zagladaj co jakis …

Sluchaj udalo mi sie zrobic co radziles , i jest git , tzn prawie … Gdy chce wlaczyc normalnie to blue screen tuz przed zalogowaniem sie do systemu … A na systemie awaryjnym wszystko spoko dziala . Mozna cos z tym poradzic ? : P prosze

Tzn juz dziala moge wlaczyc , ale czasem bluescreen , mozna poradzic cos na to?

kuba1412 , zainstaluj teraz program Microsoft debugging tools i odczytaj plik dmp według instrukcji: http://www.hotfix.pl/bluescreen-bsod-sz … mp-a17.htm. Zawartosć pliku podaj w tagach code lub wklej na http://www.wklej.org i w poście podaj sam link do wklejki.