Vista box a oem

witam

chciałem się dowiedzieć czym SZCZEGÓŁOWO różni się vista home premium wersja BOX od OEM

bo OEM kosztuje ok.400zł a box ok.1200zł ???

wersja OEM jest przypasowana na twoją płytke główną i inne podzespoły i nie możesz jej sprzedać ani na innym kompie instalować.

a wersja BOX jest z ładnym pudełkiem, nie przypisuje się do kompa…

jak to przypasowana niby dlaczego niemoge instalować na innym kompie nierozumiem jak mam płytke to to chyba moge instalowac kilka razy.

Możesz ale to będzie nie legalne.

No i zapewne tak jak w xp będziesz miał problemy z aktywacją…

to więc czym się różnią te wersje bo bo chyba nie tylko pudełkiem?

Różni się pudełkiem i licencją w wersji OEM płytę po to dają żeby instalować kilka razy ale na własnym kompie i na jednej płycie głównej inne części możesz zmienić ale nie płytę główną Box ma taką zaletę że możesz zmieniać płytę główną do woli.

DZIĘKI w końcu konkretna odpowiedzi

Od ubiegłego roku zmieniły się trochę warunki licencji OEM, dalej do aktywacji generuje klucz na podstawie płyty głównej, ale awaria i wymiana płyty nie doprowadzają do utraty licencji. Microsoft trochę zmiękł.

sido1906 Ja ci to wytłumaczę. OEM od BOX różni się tym że jeśli kupisz wersje OEM i zainstalujesz ją. Będziesz musiał ją Aktywować (masz na to 30) dni. NO i właśnie podczas aktywacji (przeważnie robi się to robi przez Internet ) i trwa to kilka sekund Microsoft zbiera informacje na temat podzespołów płyty głównej, procka, dysku itp. Przypisując sobie klucz systemu do konkretnej konfiguracji. No i tego samego OEM-a możesz instalować na tym kopie do bólu. Wszystko będzie ok i będzie legal. Problem pojawi się jeśli zmienisz podzespoły lub po prostu zainstalujesz ten system na innym kąpie. Wtedy podczas aktywacji zostanie to wykryte i najprawdopodobniej aktywacja nie będzie automatyczna tylko będziesz musiał dzwonić przez telefon do Microsoftu i podać coś takiego

93452-33256-67567-54462-88625-72683-68792-57197-91623

następnie zostaniesz połączony z babką z microsoftu i zacznie ci zadawać głupie pytania jeśli stwierdzi że chcesz przenieść system na inny kom (czyli złamać warunki licencji) nie zezwoli ci na jego aktywacje. Jeśli da sie wyrolować to przekieruje cie do automatycznej sekretarki która zacznie ci dyktować klucz który ty będziesz musiał wpisać w kompa. I w ten sposób odbędzie się aktywacja.

Wersja BOX różnie się tym od OEM-a że BOX przy aktywacji systemu nie zbiera INFO o podzespołach albo inaczej mówiąc nie przypisuje się do konkretnej konfiguracji. A co za tym idzie BOX możesz instalować na jednym kąpie a za rok możesz ściągnąć certyfikat z obudowy (jesli ci sie to uda bo jest to zajebiście trudne) i nakleić na innym kąpie. Aktywować i wszystko będzie bez problemu i legalne.

Mam nadzieje że to ci już wszystko wyjaśniło.

A jeśli się mylę to proszę mnie poprawcie.

Mając wersję BOX nie nakleja się certyfikatu na obudowie. Jest on już fabrycznie przyklejony do ładnego rozsuwanego pudełka. Na pudełku również przyklejona jest naklejka z nr cd-key. Jest również książka /instrukcja ble ble ble/ i to wszystko razem świadczy o legalnej licencji na używanie programu Win Vista. Dodam, że wersję BOX programu można przekazać /sprzedać/ bez komputera nie jak to ma miejsce z wersją OEM. Jak zakupisz wersję pudełkową Win Vista, możesz otrzymać nośnik DVD z wersją x64 za niewielką opłatą coś ok. 10 euro.

Mm apytanie dotyczace klucza w Viscie, kupilem wersje 64bitowa, ale jak wiadomow nie na wiele sie zdaje :slight_smile: i wzialem wersje 32bitowa od kuzyna, zainstalowalem ze swoim kluczem, przeszlo pomyslnie rejestracje, czy to jest legalne? i czy np. kuzyn formatujac dysk nie bedzi emial problemow z rejestracja?? pozdrawiam

Nie jest to za bardzo legalne. Kuzyn nie powinien chyba mieć kłopotów z aktywacją. Teoretycznie kłopoty możesz mieć TY w razie kontroli, skąd wziąłeś nośnik 32 bit. Jak sypniesz kuzyna, to i on teoretycznie może mieć kłopoty. Podkreślam to tylko teoria.