Vista - brak wi-fi (łaczność ograniczona)

Od kiedy użyczyłem bratu swojego komputera nie działa mi sieć bezprzewodowa. Był to błąd, którego już więcej nie popełnię.

Jest tak, że router jest ok bo na laptopie wi-fi działa dobrze. Na stacjonarnym jednak tylko po kablu, bo bezprzewodowo jest za każdym razem połaczenie z ograniczeniami.

Sieciówka jest właczona, siec wykrywa, łączy do niej ale z ograniczeniami. Pokazuje sieć niezidentyfikowana, połaczenie z ograniczeniami.

Siła sygnału doskonała, dziwne ip we własciwościach bo 169.254.180.50 maska 255.255.0.0, brak bramy

Na laptopia i na tym samym stacjonarnym ale po kablu jest ok, bo dostaje prawidłowe 192.168.1.10X, maska 255.255.255.0, brama 192.168.1.1

Nic nie pomaga, za kazdym razem dla wi-fi jest połaczenie z ograniczeniami.

Coś musiał w systemie namieszać bo sama sieciówka jest ok i hasło też prawidłowe.

Co może być nie tak?

20090906200842.th.png

Pewnie ustawił, aby nie pobierał z DHCP, tylko przypisał na sztywno (pewnie do swojej sieci).

Znaczy co?

Z Visty ekspertem nie jestem, dopiero pierwsze kroki stawiam w tym dziwnym windowsie.

Sprawdziłem we właściwościach protokołu TCP sieci bezprzewodowej jest poustawiane przypisywanie IP i DNS automatyczne.

Jak jest na pobieranie automatyczne to zostaje właściwie jedna możliwość. Otwórz menedżer urządzeń i właściwości karty sieciowej. Zakładka zaawansowane. Adres sieciowy ma być na nieobecna. Jak nie pomoże to usuń sieciówkę z menadżera i po resecie systemu Vista sama zainstaluje. Wtedy połącz się ze swoją siecią i wpisz hasło.

We właściwościach karty nie mam pola adresu sieciowego - śą ustawienia kanału, oszczędności energii, agregacji ramek, typu sieci, wmm i kilka innych.

Sterowniki zostały przeinstalowane i nic to kompletnie nie dało.

Same karty sieciowe zostały też wymienone między dwoma komputerami, efekt bez zmian.

Na wszystkich komputerach jest ok, tylko na tym jednym nie sposób się połaczyc bezprzewodowo.