Vista Business - jaki firewall?

Witam

Macie jakiegoś firewalla na Vistę, najlepiej na początek za free, bo szkoda mi kasy. Próbowałem SPF ale idzie tylko najdalej na XPeku

Mam nadzieję, że tego typu tematu nigdzie nie było bo szukałem sporo.

standardowy firewall Vistowy spokojnie wystarcza do zastosowań w domu

Co masz na myśli mówiąc o zastosowaniach w domu? Będę używał go w domu, posiadam jednoosobową działalność gospodarczą, więc mówisz,że standardowa zapora wystarczy?

Po wypróbowaniu kilku, używam od jakiegoś czasu Comodo Firewall Pro v.3.xx (http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2164&t=84). Wcześniej drażnił mnie wbudowany w niego moduł Defense+, bo padało z jego strony mnóstwo pytań, lecz po prostu przesadziłem ze swoja nieufnością i wymusiłem na nim taki tryb pracy. Teraz - po powrocie do tego programu - zostawiłem predefiniowane przez producenta ustawienia i całość, po wstępnej intensywnej nauce, zachowuje się już wzorowo poprawnie. Sam soft jest “lekki” i - jak wynika z testów przeprowadzanych przez fachowców - plasuje się w czołówce ścian ogniowych testowanych pod względem bezpieczeństwa. Wadą dla niektórych może być tylko anglojęzyczny interefejs (od wielu miesięcy wciąż czekamy na obiecane przez producenta spolszczenie), co przy bogactwie opcji czasem utrudnia myszkowanie “przy przełącznikach”. Sam jednak znam tylko podstawy angielskiego, a jak na razie wszystkie programy łączące się z siecią i Internetem działają zgodnie z moimi założeniami (włącznie z p2p).

spokojnie wystarczy, to jest bardzo dobry firewall tylko ludzie z niewiadomych przyczyn go nie używają

tak…systemowy jest bdb dobry…ja bym go zostawił

ok…w takim razie go zostawię, w razie czego zawsze mogę zmienić :slight_smile:

także polecam systemowy firewall, jest w zupełności wystarczalnym produktem :slight_smile:

Polecam Comodo jest całkowicie darmowy nawet do zastosowań komercyjnych, najlepszy z darmowych !!

Mi wystarczy systemowy, przez rok używania Visty miałem tylko jednego wirusa, ale to przez zarażony Pendrive.

akurat firewall do virusa ma mało wspólnego :stuck_out_tongue:

Wiem, pisałem o systemie, a nie że przez firewall.