Vista - czarny ekran

Witam,

Problem dotyczy systemu MS Vista. Pewnego dnia zrestartował mi się komputer, jednak system nie chciał się uruchomić. Po ekranie ładowania systemu pokazał się na moment kursor, a potem pozostał jedynie czarny ekran. Tryb awaryjny działa. Komputer przeskanowałem antywirusem, wykryło parę niegroźnych wirusów, jednak to nie pomogło. Kombinuję we wszystkie strony, jednak nadal ukazuje się czarny ekran.

Przestudiowałem wiele wątków dot. tego problemu, jednak informacje w nich zawarte nie likwidowały problemu.

Świeży log z HijackThis:

http://wklej.org/id/145965/

Działanie bez przeszkód tryby awaryjnego sygnalizuje, że problem leży najprawdopodobniej w aplikacjach firm zewnętrznych. Instalowałeś/aktualizowałeś ostatnio jakieś sterowniki, np. do karty graficznej? Zainteresuj się opcją Rool Back Driver we właściwościach urządzenia w Menedżerze urządzeń. Jeśli nie przyniesie oczekiwanego efektu, skorzystaj z narzędzia Przywracania systemu.

Włącz kompa :smiley: jak się da i pobierz ComboFix (program nie może mieć żadnych wersji 2 czy 3. tylko combofix). Zainstaluj i przeskanuj tym programem. Nic nie włączaj gdy będzie skanował. Jak ci się później komputer włacz bez awaryjnego to dobrze :slight_smile:

@adam9870, ze sterownikami się nie bawiłem. Czytałem na forum że problemem mogą być sterowniki od karty graficznej, więc odinstalowałem je - jednak nie przyniosło to zamierzonego efektu.

@darexD, próbowałem już korzystać z ComboFixa, jednak nie chce zadziałać w trybie awaryjnym. Zaraz spróbuję podjąć kolejne próby :wink:

Masz szkodniki,poproś o przeniesienie do działu Bezpieczeństwo i Logi,z Combofix nie szalej,w odpowiednim dziale specjaliści poprowadzą usuwanie.

Dzięki, wkleiłem logi to tego tematu : zainfekowany-log-hijackthis-t352660.html