Vista-czy pojdzie?

witam

mam procesor z nawiązką spelniajacy wymagania visty, grafika jest zdolna obsluzyc w pelni aero glass jednak mam 512 mb ramu. czy bedzie dalo sie pracowac ( nie mowie o graniu) po zoptymalizowaniu wszystkiego?

prosze o odpowiedz

Napisz konkretnie jaki masz komputer… Ruszyć może i ruszy ale co z komfortem użytkowania?

mi działa z 512 RAM

komfort pracy to już inna kwestia

Komfort pracy to bardzo ważna kwestia. :slight_smile:

dobrze dziala na 512 ramu?

vista dopiero zaczyna chodzić w miare dobrze na 1 GB na 512 muli …

skrzydła rozwija w pełni przy 2 gb ram

wniosek?

daj sobie spokój z vistą z taką ilością ram

jeśli masz jednordzeniowy proc to też lepiej się wstrzymaj

vista zauważalnie lepiej działa przy wielu rdzeniach

Ja mam:

Athlon XP 2400+

512MB RAM

Radeon 9550 Extreme

jakby chodziła ta najgorsza wersja visty (Home Basic) ??

praca na niej była by w miarę komfortowa ??

spodziewalem sie takiego gadania jak pisalem ten post :smiley:

prawda jest taka, ze nikt ci nie powie dobrze, kazdy cie odrzuci, nie, zebym cos mial za zle oczywiscie. trzeba sprawdzic na wlasnej skorze zeby sie przekonac.

wezmy za przyklad gre dark messiah of M&M.

wymagania?

proc 2,6- ciezko

1GB ramu- jeszcze lepiej

karta z 256 ramu z PS 3.0

spelnialem tylko karte

kazdy mowil, sluchaj daj se spokoj bo nie pograsz

postanowilem sie przekonac na wlasnej skorze jak bedzie

mam proc 2 ghz i te 512 pamieci i wspomniana wyzej karte z takimi parametrami

i co?

dziala na srednich detalach bez najmniejszego przycięcia

jaki z tego wniosek?

taki jak wyzej

“trzeba sprawdzic na wlasnej skorze i sie przekonac, a nie polegac na czasem mocno przesadzonych, a czasem nie opiniach innych”

pff, rozpisalem sie ale napiszcie co wy na ten temat macie do powiedzenia

:slight_smile:

Vetius do przeglądanie internetu czy słuchania muzyki starczy ale wydajność będzie zauważalnie niższa niż pod XP. Programy będą się otwierać długo a plik wymiany będzie bez przerwy zgrzytał.

goryl007 nie porównuj gry do systemu operacyjnego bo te dzieli duża przepaść :slight_smile: . Zawsze możesz spróbować zainstalować Vistę i sam stwierdzisz czy się nadaje i podzielisz się wrażeniami. Po co pytać skoro tak wszyscy plotą hmmm? :slight_smile:

Da się mieć 2 systemu operacyjne? np.: na dysku C windows xp a na D viste?

Vetius Tak da.

karta graficzna radeonx1300 pro 256 mb ddr2

512 mb ramu ddr 400 mhz kingston w dualu

procesor 2 ghz semprona

i jak bedzie?

@EDIT

czytalem po roznych forach, duzo osob pisze ze dziala im na 512 mb ramu bez problemu, innym z lekkim zwolnieniem, inni skarza sie ze na 1gb ramu im tnie, jeszcze inni ze na 2 gb ramu nie da sie nic zrobic.

i teraz nich ktos mi powie gdzie tu jest prawda?

ktos rozpuscil mit na temat zuzycia ramu, a jak jest faktycznie to kazdy sie przekona indywidualnie po zainstalowanu

Tak racja różnie mówią ja osobiście mam 1Gb i Vista wcinała mi niewiele więcej niż XP (ok 43-46%). 1Gb wystarczyłby w zupełności do większości zadań. Odczułbyś różnicę w porównaniu z tym co masz a problemy mogłyby sprawić dopiero bardzo wymagające gry lub aplikacje np do obróbki grafiki. :slight_smile: Na upartego do pracy biurowej 512 możesz mieć także ale to już nie to samo :slight_smile: . Aha reszta konfiguracji jak najbardziej wporządku.

zainstalowalem viste home premium. dziala odrobine wolniej niz xp np. przy instalacji programow system musi chwile “pomyslec” ale ogolnie jest lepiej niz sie spodziewalem.

vista zajmuje mi 275 mb ramu.

ogolnie dowodzi to ze opowiesci na temat ogromnego uzycia ramu mozna wsadzic miedzy bajki :smiley:

Ja instalowałem Viste u siebie na 768 MB RAMU. Zabierała ok 350 MB RAMU Chodziła bez problemu.

Im więcej RAMU tym Vista ładuje do pamięci więcej danych aby korzystać rzadziej z pliku wymiany. Więc goryl007 jesteś zadowolony z nowego systemu? :slight_smile: Jak wysoko system ocenił twój komputer?

pierwszy dzien mam system i to czy jestem zadowolony, okaze sie za pare dni.

a klasyfikacja?

procesor 3,1

RAM 2,9

grafika 4,6

grafika w grach 4,1

dysk twardy 3,8

Zdaj raport jak się zadomowisz bo i mnie kusi zdziebko ;), choć inwestycja w drugą kostkę ramu będzie ci zdecydowanie na rękę jeśli pozostaniesz przy viście . To chyba wszystko w tym temacie :).

planuje dokupic drugie 512 ramu zeby miec 1 gb.

problemow z vista nie mam. jedyne co to mojej karty dzwiekowej nie wykrywalo i musialem przelaczyc sie na zintegrowana ale to drobiazg.

ogolnie dziala bardzo dobrze

powiedzialbym nawet , ze lepiej dziala u mnie vista niz xp