Vista czy XP - ek na nowym kompie?

W necie powstają jakieś tam badania, że firmy to nie chcą instalować Visty albo że tyle a tyle to chce. Jak Wy uważacie: ale to ważne

Robimy taką sytuację !!

Kupujemy nowego kompa i tu dopiero zadajemy sobie pytanie: Vista czy XP - ek ??

Nie rozważamy sytuacji: na obecnym sprzęcie.

Słucham komentarzy i zachęcam do głosowania w ankiecie.

co do instalacji visty na komputerze na którym jest już zainstalowany legalny system Xp, to zakup visty wymaga zastanowienia, wiadomo, dodatkowe koszty.

Ale co do zakupu systemu na nowo kupowany komputer, to wg mnie sprawa jest oczywista, nie należy się cofać w tył. Z czasem coraz więcej programów będzie poprawnie współpracować z vistą (będzie można wykorzystać jej cechy np bez wyłączania UAC lub denerwujących komunikatów).

Chodź to zależy do czego. Do gier - XP a jak do biurowych - Vista a grafika do XP.

Mnie tam nie szokują te “wodotryski” więc wybrałem poczciwego XPeka

Ja zaznaczyłem XP (kupując notebooka też wybrałem XP). Uzasadniam to tym że Vista to jeszcze nie do końca dopracowany system. Sporo w nim dziur itp. XP nie jest liderem jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ale jest do niego więcej łatek itp. Nie zależy mi na super efektach, ale Vista to nie tylko fajny wygląd, engine też się liczy. Może za rok, lub dłużej przesiądę się na Vistę, bo to dobry system. Co do programów, to na XP jeszcze bardzo długą będą powstawać programy :).

słuchaj jak się teraz kupuje komputer, to nie na teraz, tylko na dłuższy okres czasu. Trzeba się postawić w sytuacji jaka będzie np za 2 lata, jak wtedy będą programy współpracować z vistą.

i nie chodzi tu o jakiś wodotryski ale o zwiększony poziom bezpieczeństwa, a jednak vista oferuje większe.

To zależy od priorytetów i zastosowań komputera a także pieniędzy.

Sytuacja na rynku z DirectemX10 i SM 4.0 jest taka, że jest mało gierek czy programów obsługujących te efekty graficzne. Rozkwit jest zapowiadany w przyszłym roku.

Na DirectX 9c też się pogra np. w Crysisa czy HellGate o tyle, że nie wykorzysta tylko efektów z DirectaX10 a poza tym to jest OK i można śmiało grać. Przy XP szybciej jeżeli chodzi o ilość FPS.

Reasumując. Jeżeli ktoś ma dużo pieniędzy aby kupić sobie w miarę wydajny sprzęt do giercowania, obróki video, nie przeszkadzają mu bugi i zadowoli się paroma gierkami obsługującymi SM 4.0 to niech kupuje Vistę(polecam Vista Premium lub Ultimate).

W przyszłości wszelkie bugi w Viście może poprawić instalacja Service Packa. A kiedy to będzie ? Niewiadomo. Może za rok.

Tak więc decyduj sam. Dla przypomnienia system operacyjny możemy zawsze zmienić.

Zdecydowanie XP.

A słyszałeś o cofamiu do przodu :roll:

Po byku fest motywacja :!:

Tak jak by Xpek sie nie nadawał do zastosowań biurowych :o

Chcesz mieć teraz kłopoty, to weź Vistę (bardzo ładnie pokazuje to tabela kompatybilności w jednym z ostatnich nr. Komputer Świata).

Wiem - nr. 8/07 jak się nie myle. No co do grafiki do Photoshop szwankował

A do gier:

. A do biura - fiesta masz rację - nadaję się i XP i Vista.

A chcących wiedzieć co działa pod Vistą odsyłam po KS 8/07 :slight_smile:

Posiadam jak widać poniżej Vistę i nie zauważam żadnych problemów,wszystko chodzi jak burza…zdecydowanie polecam ten system.

Oczywiście na mocnych maszynach…w przeciwnym wypadku szkoda się męczyć. :roll:

Mnie by odpaliła

Ale nie podoba mi się :slight_smile:

No wlasnie, tylko na mocnych, glośnych jak traktor i grzejących sie jak kaloryfer maszynach :wink:

Laptopy i budy dla ludzi nie pędzacych na oślep za nowymi czesciami i numerkami kart grafisznych, lubiacych cisze, powinny viste omijać.

Na moim drugim kompie ( nowym [C2D e6800 GF 8800gtx 4gb ramu etc.]) mam Viste ultimate . Ten system jest do d**y prawie nic na tym nie działa (gry programy) i w dodatku zajmuje 1,5 GB ramu! !!