Vista czy XP na moim komputerze

Siema pytanko jak w tytule więc podam wam moje info o systemie:

Procesor intel core 2 duo 2.4GHz

Grafika Geforce 8600gt 1GB

Ram 2 [wtyki?] po 2GB

napiszcie bo mnie to interesuje czy GRY w szczególność przyśpieszą o parę FPSów :wink:

Vista Ci spowolni caly komputer .

a po 2 . niewiem czy Twoja karta graf. w pełni obsługuje wygląd visty .

Możliwe ż eaero nei bedzie chodzić . ale nnie jestem pewien .

Zresztą jak sam dobrze wiesz w nowe tytuły gier sobie zbytnio nie pograsz . osobiście polecam XP :smiley:

wiem że sobie nie pogram ale za miecha zmieniam kartę graficzną … więc będzie jakaś różnica w grach po zmianie ?

Podaj model karty, na jaką chcesz zmienić.

Na takim sprzęcie jak teraz - nie warto właśnie przez kartę graficzną. Mam sprzęt trochę tylko mocniejszy niż Ty (taki jak mam w opisie) i jestem zadowolony z działania Visty i gier na niej, ale jednak kartę graficzną mam o generację mocniejsza niż Twoja i to przede wszystkim tego zasługa - podaj na jaką zmieniasz a wypowiemy się czy warto.

Myślałem o tej http://allegro.pl/palit-geforce-gts250- … 76620.html lub ta Radeon HD 4850 :smiley:

Na moje oko dobra karta. Jednak jeżeli masz oryginalnego Windows 7, to jego lepiej zainstaluj. Mniej Ci kompa zmuli. Jeżeli nie, to walnij sobie Vistę, ze względu na DirectX 10.

Mam vistę tylko myślałem że lepiej będzie zainstalować XP’ka bo myślałem że lepiej GIERKI będą chodziły a i kumple mi też mówili że lepszy xp’ek do gier

Z tego co wiem i z tego, co się widzi, to im nowszy system, tym wzrastają wymagania danej gry. Owszem, gry pod Windows XP będą chodzić płynnej, ale niestety XP nie obsłuży już DirectX 10. Więc trzeba wybrać mniejsze zło. Jeszcze jakbyś mógł podać ewentualne tytuły gier to wstępnie się oszacuje ich wydajność.

np. Dead Space,Mafia II,Gta 4,Fallout New Vegas,Just Cause 2 :smiley: itp. głównie o te nowsze mi chodzi

Dead Space - ruszy

Mafia II - na styk

Gta 4 - nie jestem pewnie

Fallout New Vegas - ruszy

Just Cause 2 - gra nie ruszy na Windows XP

Wartości tutaj podane były porównywane z zalecanymi wymaganiami gry, ale czy na full detalach pójdą to nie wiem. Jeżeli chcesz grać w nowości, to lepiej w Vistę, bo nie wiem jak będzie z Xp w późniejszym czasie.

Proponowana karta b. dobra . :slight_smile: Szyan 256 bit . Tylko zaopatrz się w nową płytę główną z wejściem PCI-Express v2.0

Bo inaczej działanie akrty będzie zmniejszone o 3-5% . co w dalszym czasie jest bardzo zauważalne . :slight_smile: i jak dasz rade to podkręć procesor :slight_smile: doku 1 GB ram i neidośc ze wtedy będziesz mógł mieć win 7 to ejszcze pograsz sobie na taim komputerku rpzez dobre 4-5 lat :slight_smile:

bierz viste, nic Ci nie spowolni, przy okazji zainstaluj wersję 64 bit bo masz 4gb RAM i na 32bitowym systemie użyjesz tylko 3,25GB.

na tej karcie graficznej którą masz teraz AERO ruszy na 100%.

no co do karty graficznej to bym się kłócił … przynajmniej an tej . ja bym pcozekał do wymiany .

na pewno ruszy bo na 7600 chodziło u mnie bez problemu…

AERO wymaga tylko pixel shader 2, obsługi WDDM i DirextX9.0c.

panowie a jak bym kupił tę geforce gts250 to jak by te gry które już podałem chodziły ?

Nie radzę Ci zmieniać systemu na Vistę, bo potem będziesz żałować. Lepiej zainstaluj sobie Sevena, ponieważ jest lepiej dopracowany i nie wywala okienek UAC na każdym kroku.

Dobra rozumiem ale Wygląd visty zabiera dużo ram z karty i nażuca 256 bitową szyne żeby chodziło bez problemu …

a ta karta ma 128 . Co z tego ze będzie mu chodzić jak włączanie gier tych “lepszych)mocneicjszych)” będzie trwałao 2 lata …

nic nie będzie trwało “2 lata”, naczytałeś się gdzieś bzdur o viscie i je powielasz teraz.

7 praktycznie jest tym samym co vista- 0 różnic w zasobożerności.

Wygląd AERO nie zabiera dużo RAM- praktycznie nie ma różnicy w zajętości RAM z włączonym AERO i wyłączonym. Różnica polega na tym że vista i 7 inaczej zarządzają RAMem- zajmują więcej ale dzięki czemu szybciej system działa a gdy pamięć jest potrzeba system ją oddaje.

miałem GTS250 i GTAIV chodziło prawie na max ze wszystkimi ustawieniami płynnie. Z resztą ier też nie będzie problemu.

Ale ta karta (jego) nie oszukując się już jest słaba . i niewiadomo ile ma lat czy zasilacz już mu nie podpadał i teraz daje zamało mocy? .

Wiem bo osobiście miałem taki przypadek .

Więc ja bym OSOBIŚCIE pcozekał do wymiany karty .

a Tak poza tym to bardziej bym mu od Visty polecał 7 .

to też w sumie zależy do czego .

Ty miałes GTS 250

a ja miałem jeszcze miesiąc temu Nvidia Gainward 9600 GT 512 mb szyna 256 bit

i na 7 chodziło WSZYSTKO na hight ; )

Więc mi tu nie wyskakuj z takimi akrtamy fakt może są lepsze ale ciągną więcej prądu i są dużo głośniejsze ^^

tak samo porównaj Radeona 5970 do Nvidia Gainward GTX 480 …