Vista czy XP - żywotność systemu

ja mam jeszcze inny argument za Vista (nie wspominajac o SuperFetch, o ktrym chyba nikt nie wspomnial do tej pory w dyskusji).

Jesli kiedys zdecydujesz sie uzbroic w 4GB RAMu to pozostanie Ci tylko Vista - chyba ze niedostepny w Polsce XP 64bit. Przy obecnych cenach RAMu posiadanie 4GB wkrotce stanie się czyms normalnym.

Moim zdaniem Vista zdecydowanie sobie lepiej radzi z wykorzystywaniem sprzetu a to ze ktos pisze o zajetosci 900 mb ramu na starcie nie wie o co chodzi w tym systemie.

Pozdrawiam

To prawda, że 32-bitowy Windows XP obsługuje tylko 3GB RAMu, ale 3GB RAMu w Windows XP to bardzo dużo.

W ogóle zakończę moje wypowiedzi w tym wątku takimi zdaniami:

Rozwój nie polega na tym, aby coś było nowsze i miało dwa razy większe objętości.

Nowszy procesor, który jest dwa razy szybszy i dwa razy bardziej energożerny nie jest żadną nowością, ani postępem. Rozwojem, postępem, jest skonstruowanie takiego procesora, króry zużywając tą samą ilość energii będzie dwa razy szybszy. To dotyczy każdej branży - motoryzacyjnej, elektronicznej, technicznej i każdej innej. Zbudowanie dwa razy cięższej lokomotywy (np Visty) do ciągnięcia tego samego ciężaru to żaden rozwój. Powodem do zachwytu byłoby zbudowanie lokomotywy, która będąc dwa razy lżejsza i ekonomiczniejsza zdołałaby wciąż ciągnąć ten sam ciężar.

Porównam to również do świata telefonów, bo dzisiaj już prawie każdy taki przedmiot ma.

Wolałbym telefon, którego obsługuje jeden bardzo energooszczędny układ scalony, w którym to telefonie całą resztę pojemności stanowiłaby bateria, niż telefon zbudowany z kilku układów mających “uciągnąć” ciężkie bajery i gry 3D, w którym bateria wystarcza na ledwie jeden dzień użytkowania, bo nie było miejsca aby zmieścić większą.

To tylko kilka porównań, którymi chciałem pokazać o co mi chodziło w opisywaniu Visty.

Dla mnie rewolucją w nowym systemie byłoby wprowadzenie jakiegoś uniwersalnego standardu wymiany danych między urządzeniami, aby wszystko (powtarzam wszystko) podłączać do komputera taką samą wtyczką, w obojętnie które miejsce, na przykład jakieś USB3 lub coś w tym rodzaju. Taka sama wtyczka do monitora, myszki, klawiatury, twardego dysku, pendrive’a, gamepad’a, głośników i wszytskich innych urządzeń. Wkładam i działa bez sterowników, dogadując się “samo” na poziomie sprzętowym, wg ściśle ustalonych standardów. Gotów byłbym zmienić cały sprzęt aby tylko dopasować się do tak rewolucyjnego przejawu postępu.

A Vista to tylko fajerwerki nad dwoma nowymi funkcjami na krzyż.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Visty i nie zamierzam Was od niej odwodzić.

Ja po prostu zostaję przy XP.

A ja raczej kupie Vistę HB jego następca planowany jest na 2011 do tego doliczyć czas na przystosowanie aplikacji, sterowników to pewnie wsparcie będzie przedłużone tak jak to się stało z XP. To pewnie w tym czasie będę znowu zmieniał kompa a i Linux nie śpi.

kuhar , powiedz jaka jest opłacalność zakupu Visty? Biorąc pod uwagę, że niedługo wyjdzie nowy system, a wsparcie dla VIsty wygląda gorzej niż dla XP http://g1.idg.pl/pcwk/grafika/2007/12/112/1.jpg (jeśli chcesz pełen artykuł to na PW pisz). Poza tym wraz z wyjściem nowego systemu (który ma być o niebo wydajniejszy od XP i tym bardziej wydajny od Visty) pojawi sie prawdopodobnie nowy DX. I prawdopodobnie dopiero wtedy będą produkowane gry pod nowego DX lub DX10/DX10.1 - i będą nowe karty graficzne, a dzisiejsze będą przestarzałe.

Poza tym jest tu kwestia użytkowania poczty/filmow/muzyki/dvd/internetu. A XP w tej sprawie jest znacznie wydajniejszy. Dlatego lepiej jest poczekać do premiery Windows 7. A jeśli chodzi o gry - to najlepiej zainwestować w jakąś 42" plazme i XBOX360.

t4keda , kilka razy już dałeś popis swojej totalnej niewiedzy o Win Vista, więc daruj już sobie powtarzanie głupot (wiele z nich już wylądowało w forumowym śmietniku) bo to robi się żałosne.

:x

A ty jesteś nudny. Ciągle to samo. Spójrz na zdjęcia do którego jest link i powiedz czy XP czy Vista? Co ma planowo dłuższe wpsarcie? I powiedz czy karty sprzed 2 lat nie sa ‘przestarzałe’? W najnowsze gry (z DX10) na nich raczej nie poszalejesz (wszystko na maxa ustawione), a z nowym systemem wyjdzie nowy DX, którego dzisiejsze karty graficzne nie będą obsługiwać i będzie sytuacja taka jak teraz jest z CRYSISem. Jeśli znowu masz zamiar wyjeżdżać z tekstami “nie warto komentować” to odpuść sobie. A jak masz jakiś problem to PW (odpowiedz tylko na moje wcześniejsze pytanie).

Używałem Visty wystarczająco długo, żeby wiedzieć jak ten system się zachowuje. Odpuszczenie sobie Visty przynajmniej do premiery nowego systemu (zależy co będzie lepsze) jest najlepszym rozwiązaniem.

Po tym stwierdzeniu nie widzę sensu dalszej rozmowy. O czymś świadczy…

Cytat pochodzi z PW.

Postanowiłem znaleźć złoty środek: kupię Vistę i powycinam wszystkie graficzne bajery i zbędne usługi :smiley:

Microsoft oficjalnie zareagował na plotki o przyspieszeniu terminu wydania następcy Visty.

Korporacja oświadczyła, że nie ma w planach wprowadzenia na rynek Windows 7 już w 2009 roku. MS poinformował, że prace rozwojowe nad systemem ciągle trwają i według przewidywań korporacji, zakończą się za około 3 lata.