Vista czy XP?

Witam serdecznie.Pisze z bardzo dużą prośbą.Rok temu kupiłem zestaw komputerowy. Jest to:

Płyta Główna Gigabyte GA-K8NF-9

Procesor AMD 64 3200+

Pamięć 2x 1gb DDR/400 GEIL DUAL

Karta Graficzna GEFORCE 7950 GX2

Dysk 200Gb, 250Gb, 320Gb,320Gb wszyskie SEAGATE 7200 SATA 16mb

DVD LG GSA-41`67B CZARNA

Zasilacz CHIEFTEC HPC-420-302 DF

Niewiem co kupic windowsa Xp x64bit czy Viste ultimate x64?

Chodzi mi takze o zasilacz czy nie jest za sBaby na taki sprzet?

Prosil bym o pilna odpowiedz bo naprawde nie wiem co poradzic…Dziekuje i prosze o rozpatrzenie.

moje gg: 1020048

nie polecam, mam takiego windowsa i są same problemy, ciężko dorwać sterowniki (o ile wogle istnieją do danego urządzenia, np do mojej karty TV producent chyba zapomniał napisać sterownik pod XP 64), gry i programy nie wszystkie działają, ogólnie system ten może sprawić wiele problemów a przyrost wydajności wcale nie jest wyczuwalny (o ile jakikolwiek przyrost jest), ba na niektórych programach system wolniej działa niż na zwykłym XP prof

Ogólnie można odnieść wrażenie, że win XP 64 został tak jakby zapomniany przez producentów sprzętu, bardziej już polecam Viste, tym bardziej, że nawet jak zakupisz wersje 64 bit to możesz sobie ściągnąć wersje 32 bit i bezproblemowo zainstalować (oczywiście nie jednocześnie)

Kup viste na twoim kompie będzie chodziła bez problemu !!

ja mam odmienne zdanie :stuck_out_tongue: vista za dużo żre proca więc lepiej nieładować się w nią bez dwuch rdzeni :stuck_out_tongue:

oczywiście na tym będzie dobrtze chodziła ale gdy uruchomi coś bardzie zasobożernego to mogą być przycinki :stuck_out_tongue:

do visty niema jeszcze sterownikow

W tej chwili najlepiej brać xp i co najwyżej zamówić darmowy upgrade do visty z microsoftu ale ta promocja zdajsię tylko do 15 marca ;]

Sam mam c2d dobra grafikę i pamięci (podpis) a wybrałem xp media center i czekam na płytę z vista od microsoftu ;]

Ogólnie jak na razie w viście problemem sa głównie sterowniki a w sumie ich brak oraz to że zżera dużo więcej pamięci itp…

OT-kosmos.JNJN

Vista jest wolniejsza, brakuje sterowników, żre zasoby systemowe, gry chodzą o wiele wolniej, same problemy z kompatybilnością programów.

Jeśli chodzi ci tylko o super ładnie wyglądający system bierz viste a jeśli system ma być po to żeby uruchamiać na nim aplikacje to oczywiscie XP.

XP czy XP x64 ???

Pomimo tego że nie miałem okazji jeszcze testować Visty odradzam jej kupna/nabycia. Z tego co widać po wypowiedziach kolegów, jak i całej reszty ludzi w internecie. Vista ma duże problemy ze sterownikami (Zresztą z początku też tak było z Xp), lub miewa większe problemy ze współpracą z tymi “starszymi” nieco aplikacjami.

Może warto poczekać jeszcze trochę kiedy Vista na dobre wprowadzi się w nasze komputery a przedewszystkim u twórców gier/oprogramowania i producentów sprzętu.

nie szkoda ci pieniedzy na system operacyjny ? :slight_smile: Ja bym wolał nowe buty, bardzo załuje ze kiedys kupiłem razem z komputerem oryginalną windę :wink:

No ale wracając do sedna - na twoim miejscu bym sie wstrzymał w ogóle z kupnem, przeciez jakis system teraz masz? I jesli juz tak bardzo chcesz vistę to odczekaj kilka miesiecy na lepsze stery, bo z tego co czytam, slyszę to w grach i niektórych programach są błędy z grafiką i działaniem. Wiec w sumie powtarzam tylko po userach wyzej.

teraz mam zainstalowana viste 30 dniowa ale dzwiek mi nie chodzi i kupie xp x64 a za 2 lata viste.