Vista czy XP?

Witam

Dziś chce zrobić Format całego HDD, i nie wiem który system wybrać, Viste czy XP. Do dziś mam te dwa systemy, i po testowaniu ich mam mieszane uczucia co do ich wyboru, więc dlatego zwracam się z tym do was, chce widzieć same argumenty czy tak czy nie, jakie są wg was plusy i minusy, i może dzięki temu dojdę do jakiegoś sensownego wyboru. System ma mi służyć do Mp3, Netu, AQQ i innej komunikacji, filmów, grafiki, i może trochę do gier, no i oczywiście komfortowa i szybka praca.

Mój Pc:

Intel Pentium Dual-Core

2GB Ram Hynix 667Mhz

GeForca 8600

Z góry dzięki za pomoc, i za każda sensowną wypowiedź :slight_smile:

Pozdrawiam.

jaki XP Professional, Home

jaka Vista między Ultimate a Home Basic jest różnica

nie powinno być problemów z vistą na twoim kompie ja też mam viste home premium C2D 2gb RAMU grafika 256mb ale nie zainstalowaną bo xp dobrze chodzi a z vistę może zainstaluje po wydaniu sp1

Złączono Posta : 12.10.2007 (Pią) 17:27

na twoim kompie nie powinno być problemów z vistą tak myślę

Ja na Twoim miejscu na razie wybrałbym XP

Vista dopiero po wydaniu SP1

I to też zależy czy masz zamiar grać, czy nie.

Jeżeli grać to do wydania SP1 do Visty zdecydowanie lepszy będzie XP.

Natomiast jeśli tylko grafika itp. programy to śmiało możesz instalować Vistę.

edit // teraz dopiero doczytałem że system ma Ci służyć tylko “trochę do gier” to raczej możesz brać Vistę :wink:

Widze, że masz grafikę z DX 10, dlatego polecam Viste. Nie powinno być problemów z wydajnością, a spadek wydajności w grach nie jest taki duży.

przy 2 rdzeniach gry na viście chodzą szybciej o okolo 15%…

Mniejszość

Vista w grach przegrywa w wydajności gier z XP o kilka % ale różnicy dużej nie ma

Jeśli chcesz używać najnowszych wersji oprogramowania, cieszyć oczy grafiką 3D i grać w najnowsze gry to polecam Vistę . Do innych zadań pozostałbym przy Windowie XP.