Vista D-link DIR-300. Przeglądarki nie działają

Witam, na laptopie Acer Aspire 5315 z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows Vista Home Basic nagle przestało łączyć się z internetem bezprzewodowym z routera D-link DIR-300. Mam również zainstalowane Xubuntu poprzez Wubi i tam działa wszystko normalnie, problem występuje na Viście.

Po włączeniu systemu (Vista) wykrywa router i łączy się z nim, sygnał jest wyśmienity 54Mb/s ale przy sprawdzeniu połączenia sieciowego (taki obrazek z komputerem -> routerem -> Internetem) nie ma połączenia pomiędzy routerem, a internetem (chwilami może i jest ale tylko z samego początku). Task manager podczas aktualizacji bazy wirusów Avast’a pokazuje, że wykorzystuję połączenie sieciowe (wykres nie jest linią prostą). Przeglądarki nie potrafią się połączyć nawet z google (Firefox oraz Chrome).

Vista udostępnia oczywiście diagnostykę ale nie potrafi tego sama naprawić. Wyłączałem już Avasta, Firewall jest ciągle wyłączony, próbowałem odłączyć i włączyć router, włączyć i wyłączyć kartę sieciową przyciskiem na obudowie i nic nie pomogło.

Proszę, może ktoś wie o co chodzi?

Naciśnij klawisze WINDOWS+R i wpisz:

ping 212.77.100.101

Jak pojawią się czasy w MS to znaczy, że problem leży w DNS-ach.

Jedyne wartości jakie się pojawiały to 3-krotnie powtórzone wartości 16ms. Co w takim razie należy z tym zrobić? Na linuxie spisałem już parametry sieci, adresy, DNS.

Skoro odpowiada to znaczy, że DNS nie dochodzą od routera. Ustaw ręcznie karte w windowsie i wpisz DNSy z linuxa :slight_smile:

Trochę te DNS’y z linuxa inne były (na końcu po krpopce po jednej cyfsze zamiast trzech) ale ustawiłem na pobieranie automatyczne DNS i wszystko działa, dziękuję za pomoc.

:slight_smile: