Vista dla sąsiadki

Siemanko mieszkam na osiedlu co mam bardzo fajną sąsiadkę :mrgreen:

Po prostu dowiedziała się że wyszedł nowy windows (Szybka jest nie :mrgreen: ) No i poprosiła mnie bym jej kupił windows vista na jej komputer i tu jest pies pogrzebany bo posiada taką konfigurację:

-Intel celeron CPU 3.06 GHz

-karta graficzna Ati radeon 9250. 128mb

-512 ram

-dysk 80 giga

tylko tyle mi wiadomo, ale ona ma syna który lubi grać w gry i czy na viście o ile jej pójdzie, będzie w stanie zagrać np w carbona bo na xp syn w to gra więc się pytam. Czyli tak:

a) Jaka vista na taki komputer…

b) co musiał bym wyłączyć by tak nie obciążało.

c) jak jest teraz z działalnością programów na vista bo np czy chodzi gg skype itd.

d) czy gry typu carbon będą chodzić.

Mam nadzieje że mi pomożecie sam używam Kubuntu i na windowsie pracuje tylko w szkole (98) i na lapie (xp) i nie wiem jak to z vistą…

Home Basic

system współdzieli RAM, a o aero glass na tej karcie niech zapomni :slight_smile:

tak chodzą te prgoramy i wiele innych :wink:

na 512 mb ram niech zapomni o graniu, jeśli chce swobodnie pograć to niech dokupi kość 1 gb :wink:

a)- nie wiem niech ktoś inny się wypowie

b)-rozłączyć się z netem i powyłączać np. skype, gg

c)-chodzi skype i gg i wiele innych programów

d)-spoko będzie chodzić

ale na jej miejscu w ogóle bym nie inwestował w viste.Niech sobie najpierw dołoży ramu i ewentualnie zmieni karte graficzną.

Dzięki :slight_smile: wybiłem jej z głowy ten pomysł… w kwietniu jej złoże kompa to jej viste strzele :smiley:

szymon-szymon

daruj sobie,kolega wyżej niż ty napisał,że nie będzie chodzić i ja też tak uważam

oho… fachowcy sie znaleźli od siedmiu boleści :lol:

kup viste bez problemu będzie działać, jedyne co to możesz powyłanczać niektóre procesy… aero nie działa podczas grania…