Vista - dysk, dwa obszary niepodzielone

Witam!

Mam Windowsa Vistę Basic.

Zmniejszyłem partycję systemową i usunąłem jakąś niewidoczną o wielkości 7 GB (to nie Recovery, bo to mam na DVD).

Teraz mam dwa obszary niepodzielone na partycje - 7GB+60GB.

Nie mogę ich złączyć i stworzyć jednej, dużej partycji - przynajmniej Windowsowski program tego nie oferuje.

Czy znacie może jakiś prosty, najlepiej darmowy program do partycjonowania, który będzie widział nierozdzielone miejsce jako jedna całość?

Pozdrawiam

Zdecydowanie GParted.

Proponuję usunąć obydwie i powinien pokazać sie jeden obszar niepodzielony. Następnie utworzyć nowy kreatorem. Wszystko wykonasz vistą!!Powodzenia

Ale ja już usunąłem te partycje, teraz mam tylko dwa obszary niepodzielone.

A chcę mieć jeden obszar niepodzielony i stworzyć dużą partycję.

Ściągam GParted.

Tak dla twojej wiadomości, ja tez mam DVD i partycje recovery :slight_smile: . Najprawdopodobniej ukryta partycja właśnie nią była #-o

Co do G-parted’a obejrzyj prezentacje, może ci sporo pomóc :slight_smile:

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … ja+systemu

(nie sugeruj sie tytułem)

Uwaga!

Windows Vista w narzędziach administracyjnych pozwala na połączenie, a raczej dołączenie wolnego miejsca do partycji systemowej, tak żeby była ona widziana np. jak w tym przypadku 7GB+60GB, jako 67GB. Wszystko jest ok, ale… Windows Vista robi tylko imitację, coś jak łączenie kilku dysków w jeden za pomocą RAIDa… Jak będziesz chciał zainstalować XP to się zdziwisz niemiło, bo nie będziesz widział swojej partycji.

Trzeba będzie odpalić Viste, rozdzielić partycje i dopiero będzie ok…

Tak jak poprzednicy napisali… skorzystaj z GParted.

pozdr.