Vista - dziwne problemy z lapkiem

Jestem szczęśliwym posiadaczem laptopa Fujitsu-Siemens Amilo M3438G.

Zarówno podczas testowania wersji RC1 jak i wersji finalnej (EN i PL) występuje u mnie dziwny problem… podczas zwykłego korzystania z Windowsa… nawet jak nie mam włączonych żadnych dodatkowych aplikacji… mam wrażenie jakby zacinała się myszka… Rozumiem, że praca może nie być idealnie komfortowa… no ale bez przesady ? To wqurza. Czy możliwe jest, że komputer nie wyrabia ? Czy może jest jakaś usługa w tle lub brak odpowiednich sterów do chipsetu ? Mam też problem z dźwiękiem… mam kartę dźwiękową Realtek ACL880… i tutaj też dzieją się czary… otoż… jak zainstaluje stery spod XPeka… to ciacha mi się co parę sekund niemiłosiernie dźwięk… jak zainstaluje najnowszą paczkę… oznaczoną chyba jako 1.56 przeznaczoną dla visty… to dźwięk również się ciacha… i do tego nie mogę w ogóle regulować mocy głośników za pomocą pokrętła tylko ewentualnie suwakiem w Windowsie… Irytujące… nawet bardzo. Na dodatek jak na ironie na stronie producenta laptopa… nie ma żadnych sterów pod viste… i właściwie wątpię, żeby kiedykolwiek się tam pojawiły… Jak ktoś miał podobne problemy… lub ma jakieś wskazówki… byłbym wdzięczny za odp. :wink: Pozdrawiam

Przedstawię może specyfikację techniczną… a więc

Pentium M 1.73 Ghz, 1024 DDR2, GeForce Go 6800 256 MB, 80 Gb HDD i gryzoń Logitech MX510 .

Witam.

Komputer jest w sam raz na Vistę przygotowany :slight_smile:

Co do dźwięków w systemie, odinstaluj wszystkie stery jakie masz,wejdź na windows update, najprawdopodobniej sterowniki bynajmniej powinny być dostępne :slight_smile:

Zainstaluj je,

Czy dźwięki przycinają ci się tylko podczas korzystania z windows media playera czy jeszcze z jakiegoś innego programu ?

Masz viste? widze… na jak dlugo 30 dni? czy kupisz orginal w co watpie:-)

raz do kogo to było pytanie skierowane ?

Dwa. a co kogo interesuje to z kąd ma?

Dźwięki zacinają się cały czas… niezależnie czy to winamp czy WMP… w ferie jeszcze trochę się z tym pobawię… Dźwięk to dźwięk… widomo - coś pewnie ze sterownikami nie tak… najbardziej zaskakuje mnie to “ciachanie” się myszki… Heh… jak zawsze bywają też złośliwe posty… obecnie korzystam z Win Xp… nie ma to jak radosny come back… ale problem nadal i tak pozostaje nierozwiązny…

W jaki sposób robiłeś instalacje windows visty ??

Poprzez aktualizację xp do visty, czy jako czysta instlacja ?

Czysta instalka.

I od razu zaczęło tak się dziać, czy po instalacji jakiś programów ?

Właśnie zaskakujące jest to, że :ciacha: się tuż po zainstalowaniu visty. Przed isntalacją dodatkowych programów. Na początku myślałem, że jestem przewrażliwiony… :wink: ale po pewnym czasie naprawdę doszedłem do wniosku, że coś jest nie tak… moze defragmentacja by pomogła ?