Vista dziwne Uruchamianie!

Witam,

Mam problem jeżeli chodzi o Viste mianowicie jak uruchamiam ją to za każdym razem brakuje w pasku startu jakiś ikonek a to nie mam ikonki sieci a to nie mam ikony od głosu a to znowu nie mam paru ikonek nigdy jeszcze nie zniknęła mi godzina ale np. teraz mam tylko 3 ikony z 7 nie wiem co to moze powodować, pytałem w sklepie komputerowym Panowie powiedzieli ze to na pewno wirus ale skanowałem antywirem potem jeszcze mks-vir on line i nic nie wyszło !

Co wy na to ?

Czasem jedna ikona lubi zniknąć,po restarcie przeważnie wszystko jest OK,w Twoim wypadku wygląda to troszkę dziwnie,bo jak piszesz znika wiele ikon przy każdym starcie,może spróbuj przeskanować tym atywirusem:Klik,zrób pełny skan wszystkich dysków,mks nie jest najlepszy.Jeżeli będzie czysto to będziemy myśleć dalej.Domyślam się że jeżeli wejdziesz w menadżer zadań to te programy działają?

dzięki bardzo za podpowiedź właśnie zacząłem skanowanie po skończonym napisze jak wyszło

Dodane 31.10.2009 (So) 20:21

no i nic nie wykazał komp czysty nie wiem już zaczynam zastanawiać się nad zakupem siódemki podobno o wiele lepsza jest chyba że tutaj dostane pomoc :wink:

Czy używasz jakiegoś alternatywnego stylu wizualnego,czy robiłeś jakąś optymalizację systemu,wyłączanie usług itd?W międzyczasie pobierz ccleaner,wyczyść system i rejestr w kolejności jaką podałem,podczas instalacji odhacz “Yahoo toolbar”,podczas czyszczenia rejestru program zapyta czy wykonać kopię usuwanych plików,wyraź zgodę,następnie wybierz opcję “napraw wszystkie”.Podaj jeszcze jakie programy nie pojawiają się w Trayu,oprócz systemowych ikon?

semtex , dzięki za te wszystkie rady naprawdę !!

To się często zdarza w Viście,tez czasem mam ten problem,czyszczenie systemu wykonuj raz w tygodniu a rejestru raz na dwa tygodnie,utrzymasz system w dobrej kondycji.Możesz zainteresować się optymalizacją autostart i optymalizacją usług,Vista to jest bardzo dobry system ale potrzebuje trochę poświęcenia czasu i wykonania optymalizacji.Jeżeli zdecydujesz się na optymalizację a będziesz miał jakieś wątpliwości to pytaj,postaram się doradzić i pomóc.

semtex , odzywam się aby tobie podziękować system o wiele przede wszystkim lepiej działa i szybciej ikonki się pokazują czasami dłużej to trwa ale wróciły he he. Nie wiem czy czasami nie będe miał możliwości wymiany Na 7 podobno jest lepsza ale narazie siem cieszem dziekówka za pomoc ;-), jak byś mial jakieś rady takie wiesz do ulepszenia albo do mega zoptymalizowania Visty to dawaj zrobię chyba wszystko aby ten system lepiej i płynniej działał