Vista - Dziwne zachowanie visty

Witam

Nagralem krotki filmik z bledem Visty i nie wiem jak go usunac

http://www.wrzuta.pl/film/rIcA0grcac/

Prosze o pomoc

No ciekawy filmik. Podobne efekty miałem kiedyś po zmodyfikowaniu pliku uxtheme. Napisz od kiedy występuje błąd ?

Komputer ma miesiac, kupiony zostal nowy. Blad jest wystepuje od 3 tygodni. Vista utworzylem dodatkowa partycje i podejrzewam ze moze tam wystepowac problem

miałem coś podobnego

myślałem że to wina aktualizacji sterów od grafiki intela.

ale po zainstalowaniu starych sterów i uprzedniej deinstalacji nowszych problem był nadal , jako że potrzebowałem szybko działający komp zrobiłem formata i przez jakiś czas było ok nie instalowałem nowszych sterów od grafy a i tak mi zaczeły dziać się cuda po jakimś czasie …

niemiałem chęci się już dłużej bawić w dochodzenie co jest nie tak więc vista poleciała do kosza.

teraz mam na lapie xp.

PPM na komputer -> zarządzaj -> podgląd zdarzeń -> dziennik systemu windows -> system;

PPM na pole system i filtruj bieżący dziennik, zaznacz pola błąd, krytyczne, ostrzeżenie;

następnie PPM na pole system i zapisz odfiltrowany plik dziennika jako, zapisz jako “Text” (*.txt);

wklej log na (http://wklej.org/) (plik ma zawierać tylko same informacje o błędach lub/i ostrzeżeniach)

To samo zrób dla gałęzi aplikacje.

PS. Jeżeli w normalnym trybie nie będzie można przeprowadzić w/w zabiegów, to wykonaj je w trybie awaryjnym.

Hej rokko

Tylko ze ja mam viste po angielsku. Mozesz jakos inaczej mnie pokierowac by wygenerowac ten kod

Dodam obrazek jak jaq to widze w tym okienku

347324.jpg

Z gory dziekuje

W tej chwili nie dysponuje angielską Vistą (wczoraj usunąłem) więc z tym będzie problem.

W dniu 14.06.2008 , o godzinie 0:51 został dopisany post przez rokko

Event viewer -> Windows logs -> system

PPM na pole system -> filter current events, zaznacz pola error, warning, critical

następnie PPM na pole system i save filtered log file as, zapisz jako “Text” (*.txt);

PS. Moje tłumaczenie pewnie odbiega nieco od rzeczywistości ale mniej więcej to tak wygląda.

Wygenerowalo mi cos takiego

Level	Date and Time	Source	Event ID	Task Category

Error	12/06/2008 00:21:21	Application Error	1000	(100)	Faulting application firefox.exe, version 1.8.20080.40413, time stamp 0x47f6a3d0, faulting module ntdll.dll, version 6.0.6000.16386, time stamp 0x4549bdc9, exception code 0xc0000005, fault offset 0x000620e3, process id 0x16c4, application start time 0x01c8cc1616656a57.

Tylko jeden błąd, niemożliwe ?

To byl zly log tutaj masz poprawny

http://wklej.org/id/de422a0b2b

Ps: Tylko sie nie przestrasz

Hmm… powiem tak, troszkę mi zamie sprawdzenie tego loga ale z tego co na pierwszy rzut oka widzę jest jakiś problem ze sterownikami oraz być może masz zainfekowany komputer. Szukałeś już robaczków ??

O ile to możliwe przestaw na zwykłą kompozycję (tę z windowsa 2000).

W dniu 14.06.2008 , o godzinie 1:24 został dopisany post przez rokko

Teraz już mam pewność, musiałeś coś złapać.

Mam Nortona, ale widze ze nie dziala nie aktywowalem go. Sciagne Avasta i po przeskanowaniu napsize co znalazl za virus.

Dziekuje Rokko

kors , jeżeli się da to przeskanuj komputer tymi narzędziami:

[spyware Doctor Starter Edition] , [Trojan Remover]

W logu widziałem masę alarmów wszczętych przez Windows Defender.