Vista - ginąca partycja po restarcie systemu

Witam!

Przy pomocy programu EASEUS Partition Master utworzyłem z istniejącej partycji C: dwie oddzielne mniejsze partycje. Obie w systemie NTFS. Nowo utworzonej partycji nadałem symbol E: cały proces przebiegł pomyślnie i partycja była widoczna z pozycji Mój komputer.

Po restarcie systemu partycja ginie i widać ją tylko w EASEUSie a w polu typ widnieje Other. Co zrobić w takiej sytuacji? Prosze pomóżcie.

Jeśli dobrze rozumiem to masz teraz dwie partycje z czego jedna (ta druga) zniknęła? Proponuje sformatować tą partycję która zniknęła i wybrać format ntfs jeszcze raz. Wejdź w Panel sterowania -> narzędzia administracyjne -> zarządzanie komputerem -> magazyn -> zarządzanie dyskami i tam powinny być widoczne wszystkie dyski i partycje. Znajdź tą która Ci zniknęła z pozycji “Mój komputer”, ppm i następnie polecenie formatuj, ntfs i powinno grać.

niestety ale nic to nie daje.

Masz możliwość pożyczenia normalnej płyty instalacyjnej Vista,jeżeli tak to postaw system na czysto w czasie instalacji zrób nowe partycje,takie jakie ci pasują,klucz z naklejki spokojnie zaktywuje taki system i będzie wszystko OK.Uroki Recovery są takie że przeważnie przywraca domyślny układ dysku.Laptopa dopiero kupiłeś czyli zapewne nie będziesz musiał robić dużego Backup’u.Zresztą temat.który podlinkowałem też porusza ten problem.

baltic80 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

hm… no to nie mam innego pomysłu. Podpisuje się pod poradą kolegi który zalecił czystą instalację Visty. Dodam tylko jeszcze jedną kwestię, że z recovery da się podzielić dysk na partycje. Robiłem tak przy laptopie Toshiby mojego znajomego. W pewnym momencie instalacji są bodajże opcje zaawansowane gdzie można wyznaczyć procentowo ilość dysku która będzie partycją główną na której zostanie postawiony system. Pozostała część nie jest widoczna z pozycji “Mój Komputer” ale wtedy wystarczy to sformatować albo dodatkowo podzielić na więcej partycji i potem sformatować wg sposobu jaki powyżej doradziłem i przynajmniej w przypadku tej Toshiby, bez problemu wszystko działało.

Spróbuj naprawić partycje za pomocą TestDisk. Świetnie narzędzie które potrafi zdziałać cuda.