Vista - ginąca partycja po restarcie systemu

(Nowicki) #1

Witam!

Przy pomocy programu EASEUS Partition Master utworzyłem z istniejącej partycji C: dwie oddzielne mniejsze partycje. Obie w systemie NTFS. Nowo utworzonej partycji nadałem symbol E: cały proces przebiegł pomyślnie i partycja była widoczna z pozycji Mój komputer.

Po restarcie systemu partycja ginie i widać ją tylko w EASEUSie a w polu typ widnieje Other. Co zrobić w takiej sytuacji? Prosze pomóżcie.

(Michmie) #2

Jeśli dobrze rozumiem to masz teraz dwie partycje z czego jedna (ta druga) zniknęła? Proponuje sformatować tą partycję która zniknęła i wybrać format ntfs jeszcze raz. Wejdź w Panel sterowania -> narzędzia administracyjne -> zarządzanie komputerem -> magazyn -> zarządzanie dyskami i tam powinny być widoczne wszystkie dyski i partycje. Znajdź tą która Ci zniknęła z pozycji "Mój komputer", ppm i następnie polecenie formatuj, ntfs i powinno grać.

(Nowicki) #3

niestety ale nic to nie daje.

(Semtex) #4

Masz możliwość pożyczenia normalnej płyty instalacyjnej Vista,jeżeli tak to postaw system na czysto w czasie instalacji zrób nowe partycje,takie jakie ci pasują,klucz z naklejki spokojnie zaktywuje taki system i będzie wszystko OK.Uroki Recovery są takie że przeważnie przywraca domyślny układ dysku.Laptopa dopiero kupiłeś czyli zapewne nie będziesz musiał robić dużego Backup'u.Zresztą temat.który podlinkowałem też porusza ten problem.

(Agatonster) #5

baltic80 ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Michmie) #6

hm.. no to nie mam innego pomysłu. Podpisuje się pod poradą kolegi który zalecił czystą instalację Visty. Dodam tylko jeszcze jedną kwestię, że z recovery da się podzielić dysk na partycje. Robiłem tak przy laptopie Toshiby mojego znajomego. W pewnym momencie instalacji są bodajże opcje zaawansowane gdzie można wyznaczyć procentowo ilość dysku która będzie partycją główną na której zostanie postawiony system. Pozostała część nie jest widoczna z pozycji "Mój Komputer" ale wtedy wystarczy to sformatować albo dodatkowo podzielić na więcej partycji i potem sformatować wg sposobu jaki powyżej doradziłem i przynajmniej w przypadku tej Toshiby, bez problemu wszystko działało.

(Smokucmoku) #7

Spróbuj naprawić partycje za pomocą TestDisk. Świetnie narzędzie które potrafi zdziałać cuda.