Vista HB, a czytanie filmów dvd

Witam.

Na początek przepraszam jeżeli zły wątek wybrałem. :slight_smile: A teraz przejdę do sedna. Otóż u mojej dziewczyny na laptopie (Pentium Dual - Core 2,16 Ghz, 3GB Ram, Gf GT 102M) gdy wkładam płytkę dvd z filmem (ze studniówki lub wesela), to odpala się Windows Media Player i wyskakuje błąd kodeka. Chciałem zrobić aktualizację kodeka, ale odsyłało mnie na stronę M$ gdzie za kodek takowy każą sobię płacić. Inne odtwarzacze jak pobierałem z internetu też coś nie mogły odpalać takich płyt. U mnie na Win7 Pro, a także na Viście HP, odrazu przełącza na WMP i film chodzi w nim. Więc moje pytanie brzmi: czy ktoś miał taki problem już kiedyś i czy znalazł jakieś rozwiązanie go? :slight_smile:

Z góry dziękuję za pomoc. :slight_smile:

Próbowałeś zainstalować K-Lite Codec Pack 5.70 Full? Zawsze instaluję te kodeki (tylko różne wersje w zależności od najnowszej) i nigdy nie miałem problemów z odpaleniem czegokolwiek. Jedynie .mkv potrzebował Real’a.

Do tego nie potrzeba zaśmiecać przez K-Lite.

Windows XP oraz Vista Home Basic/Business nie mają dekodera MPEG2 oraz CSS (kodowane filmy DVD), więc nie czytają filmów DVD.

Są dwie możliwości, albo kupić odtwarzacz (najpopularniejsze PowerDVD i WinDVD), albo poszukać jakiegoś darmowego. Może MediaPlayer Classic Home Cinema da radę - nie próbowałem go na filmach DVD pod Vistą HB, ale wszystkie inne filmy bez problemu odtwarza, to jeden z najlżejszych odtwarzaczy http://mpc-hc.sourceforge.net/

Doinstaluj filtr DScaler ( http://www.cdrinfo.pl/download/4236171439 ) a będziesz mógł otworzyć nawet zwykłym Windows Media Playerem.

Na przyszłość, ja mam zainstalowane i jakoś nie płaczę, oraz wszystko mi się odpala.

DScaler to program umożliwiający wyświetlanie na komputerach obrazu video z zewnętrznych źródeł takich jak karta TV, etc. Filmy DVD bez problemu odtwarza Media Player Classic.

Dzięki za udzielone info, wieczorkiem sprawdzę metody. :slight_smile: Pozatym, sla17 do filmów używam KMPlayer, który ma wbudowane kodedki itd, ale właśnie tylko filmów dvd nie czyta. Dlatego narodził się mi problem. :slight_smile:

Masz racje tylko że nie pełną, zawiera też darmowy kodek/filtr mpeg4 czyli właśnie to co potrzebne.

Więc tak: DScaler nie działało, ale w Cinema działa. Dzięki za rady. :slight_smile:

Twoja wiedza jest niepełna. Do kompresji filmów DVD używany jest MPEG-2.

Wiedza wiedzą, nie ważne czy zrobiłem literówkę czy też błędnie myślałem grunt że zawiera odpowiedni kodek dla DVD. Rozwiązanie testowałem i pomagało, a dla czego nie zadziałało Icearas’owi … któż może wiedzieć to…