[Vista] Hibernacja czasami działa

Mam taki problem, że hibernacja działa tylko czasami i to w dodatku okresami. Tzn. są okresy, że działa bez problemu i takie, w których nie działa. Mam takiego starego Pentiuma 4 na socket 478 z 1 GB RAM. W Windows Vista hibernacja jest włączona. Gdy klikam “Hibernacja” monitor się wyłącza dysk chwilę coś tam robi i koniec. Cała buda ciągle chodzi, tzn. słychać wentylatory. Tak jakby się nic nie wyłączyło oprócz monitora. Oczywiście kompa nie można już w żaden znany mi sposób wzbudzić - tylko reset. Płyta główna firmy Gigabyte robiona dla Fujitsu-Siemens 8ISXT-FS. Grafika nVidia GeForce 6200. Sterowniki wszystkie aktualne. Aktualizacja BIOSU - niemożliwa, bo po prostu nie ma. W BIOS’ie mam ustawione S3 i powyłączane wszystkie opcje typu Wake-up on ring, modem itd. (chociaż to chyba nie ma wpływu). Nie mam żadnych urządzeń w konfliktach. Przejrzałem wszystkie urządzenia w menedżerze urządeń (zakładka zarządzanie energią) i właściwie to tylko karta sieciowa ma tę zakładkę. Zezwalaj temu urządzeniu na wznawianie pracy mam odfajkowane. Windows update uruchamiam regularnie. Jak to jest, że czasami komputer się hibernuje poprawnie, a czasami nie. Jakieś pomysły?

Przestaw w opcjach zasilania w biosie z s3 na s1. Mnie też nie chciała hibernacja działać na s3.

Próbowałem. Bez zmian.

Dodane 07 lip 2010 19:19

Więc okazało się, że mam za mało pamięci RAM. Niby ta pamięć jest zrzucana na dysk podczas hibernacji, ale w przypadku małej ilości pamięci fizycznej i tak coś z hibernacją nie działa. Zainstalowałem program Rizone Memory Booster, który jednym kliknięciem oczyszcza pamięć z nieaktywnych procesów i czegoś tam jeszcze. Po takim “czyszczeniu”, które trwa ok. 2 sekundy mogę bez problemu zahibernować komputer. Dziwne, ale działa :o

Dodane 18 lip 2010 18:06

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz: komputer się nie usypia ani nie hibernuje jeśli mam włączonego klienta DropBox. Po wyłączeniu DropBoxa hibernacja i wstrzymanie działa jak należy.