Vista Home Basic-hibernacja hybrydowa- niedostępna


(Adwody1) #1

Witam!

Czy funkcja uśpienia hybrydowego jest dostępna we wszystkich wersjach systemu Windows Vista? Ja posiadam wersję Home Basic SP1 i nie mam tej opcji ale to może dlatego : http://support.microsoft.com/kb/928897/pl .

Na końcu artykułu pisze do jakich wersji odnosi się artykuł, jest tam między innymi moja.

Wolę jednak się upewnić .... :slight_smile:

Czy polecanie jej włączenie ?

Z góry dziękuję :slight_smile:


(Koszał) #2

ja mam właśnie Home Basic ale hibernacje posiadam i dosyć często z niej korzystam bo tylko na noc laptopa wyłączam a w dzień to hibernacja... robiłeś krok po kroku to co zaleca Microsoft w tym przyppadku?? powiedz jakich używasz programów do czyszczenia dysku??? może tam jest przyczyna wystarczy ustawić wyjątki...


(Adwody1) #3

Nie jeszcze nie stosowałem porady Microsoft-a bo chciałem się upewnić czy nie uruchomię sobie tego to jest nie dla mojej wersji Windowsa :D.

Mam opcję Hibernacji ale nie hybrydowej, a Ty masz możliwość włączenia opcji hybrydowej ?

Czasami czyszczę właśnie "Oczyszczaniem dysku" ...


(Cedar) #4

Sprawdź w biosie - ACPI przełącz na "S3" i zobacz czy będziesz miał tą opcję


(Adwody1) #5

Zrobiłem tak jak na tej stronie http://translate.google.pl/translate?hl ... %26tl%3Den

czyli to samo co napisał cedar ,a w gazetce też tak pisało :smiley:

Problem rozwiązany, wszystkim dziękuję.

Temat do zamknięcia. :slight_smile:


(Cedar) #6

Małe sprostowanie do Twojej (Koszał) wypowiedzi:

Twórca wątku pisał o "uśpieniu hybrydowym" (trochę źle zatytułowany jest cały wątek, w treści jest ok) a Ty piszesz o zwykłej "hibernacji" - to są pokrewne ale jednak częściowo różne sprawy.

Przy zwykłej hibernacji dane z pamięci RAM przy hibernowaniu są zapisywane w pliku na dysku oraz wyłączane (prawie - przecież komp jest i tak na czuwaniu) zasilanie - możesz całkowicie wyłączyć komputer z sieci. Start systemu trwa najczęściej kilkanaście (lub trochę więcej) sekund. Natomiast przy uśpieniu hybrydowym w Viście dane z pamięci RAM są też zapisywane do pliku oraz zasilanie i podtrzymanie pamięci i kilku elementów komputera nie jest wyłączone. Zatrzymują się dyski, procesor jest w trybie uśpienia itp.

I teraz - jeśli nie było przerwy zasilania to system startuje w kilka sekund (bo dane ciągle są w pamięci) lub jeśli była przerwa zasilania (skasowana zawartość pamięci RAM) to komputer startuje tak jak ze zwykłej hibernacji wczytując dane z pliku na dysku.

Można porównać to do stanu uśpienia kompa połączonego z hibernacją kompa - dlatego nazwa jest "uśpienie hybrydowe"