Vista Home Basic na 512 MB RAM

Witam,

chciałbym kupić Viste Home Basic, mam lapka Toshiby 1,89 GHz proc i 512 MB RAM, karte graficzna 128 MB,

aktualnie siedzę na XPeku, chodzi mi świetnie, ponieważ lubię mieć czysto na kompie, tzn. mam uruchomionych 12-15 procesów, czy polecilibyście mi kupić Viste HB?

lukasz02495 , na forum używamy polskich znaków (żźćąś itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Jak nadal chcesz się cieszyć systemem który chodzi świetnie, szybko i bez specjalnych problemów to zostań przy xp-kach ;] Szczególnie na takim komputerze… 512mb to stanowczo za mało jak dla visty … xp-ki aby chodzić ładnie i bez problemu potrzebują minimum z 512ramu a co dopiero vista…

Ale jak bym wyłączył większość zbędnych usług i bajerków graficznych to chyba nie miałbym z nią problemów. 99% osób mówi, że 512 MB nie wystarcza, ale niektórzy tyle mają i jak potrafią to świetnie im się pracuje na tym systemie.

To i tak będzie kiepsko.

Chyba, że dołożysz drugie 512MB i wyłączysz wszystko, co różni ją od XP.

Co Ci wówczas zostanie z Visty?

Nazwa?

Vista jest inna. Jej przewaga nad XP bierze się właśnie z tych dodatkowych funkcji, które chcesz wyłączyć.

Jesi chcesz się cieszyć funkcjonalnością Visty, to musisz pogodzić się z jej wymaganiami.

pójdzie napewno ale czy dobrze to niespecjalnie…chyba że sam system do użytkowania bez gier to w sumie najgorzej nie będzzie.ja bym jednak został przy xp

widzę że za wszelką cene chcesz usłyszeć “tak kup viste będzie super na 512 mega ram” 99 % ludzi mówi że na tej ilości ram vista źle działa więc coś w tym musi być ? możesz sobie powyłączać co chcesz a i tak będzie muliło .

vista potrzebuje minimum 1 GB ram wtedy 500 mega jest zajęte już na starcie .

aby vista chodziła w pełni to dwu rdzeniowy proc i 2 giga ram . to są optymalne wymagania dla tego systemu .

owszem są tacy co maja viste i 500 mega ram ale korzystają tylko z sieci i gg do takich zastosowań może i wystarczy .

ja sam wywaliłem vistę narazie bo mam tylko 1 giga ram . xp na tym fruwa vista musi mieć 2 giga by fruwać i jak dokupie ram to wróce do visty .

podsumowując vista to zły pomysł na taka ilośc ram jaką masz .

jeżeli tak bardzo chcesz vistę do dokup ram ! 1 giga to ok 50 zł więc skoro cie stać na zakup visty to i na ram wyskrobiesz te 50 zł

Zostań przy XP. 512Mb Ramu spowoduje spore zużycie dysku a podejrzewam że jest to jakieś 5400 obr/s więc komp mielić będzie ci niemiłosiernie ;).

:o :o usmiałem się… to po co ci vista jak wszystkie bajery chcesz w niej wyłączyć… ?? zostań przy xp są o niebo lepsze od visty :]

po pierwsze to minimum dla visty basic jest 512. znajoma ma acera z taką konfiguracją i jeżeli w miarę go zoptymalizujesz i np będziesz używał jakiegoś lekkiego antywirusa (np. nod czy antiviir darmowego) to pracować ci się będzie w miarę. ale napewno nie będzie to taka konfortowa praca jak na xpeku. chyba żę zwiększysz sobie ram bo pewnie masz taką możliwość i wtedy będzie ok. Drugą rzeczą jest to jakich urządzeń i programów używasz bo możęsz ich nie obsłużyć na viscie jesli to coś starszego bo vista może nie mieć sterowników do tych urządzeń. ja właśnie z tego powodu ostatnio kupiłem acera bez systemu i dokupiłem xpeka (co niestety nie było korzystne cenowo ale mam trochę starszych urządzeń do których nie mogłem nigdzie sterowników znaleść pod vistę). tak więc doświadczenia z vistą u siebie nie mam i przekazuję to jak się pracuje mojej koleżance na laptopie o konfiguracji taka jak twoja. ja proponuje dokupienie sobie ramu który jest dosyć tani. ja odrazu przy zakupie wziąłem 2 gb ramu do swojego laptopa i na xp pracuje się konfortowo (a reszta o podobnych parametrach do twoich) i pewnie na viście w miarę dobrze by było.

A co do funkcji visty basic to ona i tak nie oferuje wielu funcji które ma np home premium dletego też ma mniejsze wymagania niż wspomniana premium

Nie ma sensu przesiadać się z XP na Vistę Basic. Poza wyglądem (a Basic nie ma nawet aero) praktycznie nie różni się fuknkcjami, a niedługo wychodzi SP3 dla XP.

Jeśli już Vista, to Home Premium, ale grafika może nie uciągnąć aero. Nie wiem też, czy producent udostępnia sterowniki do Visty, np. do klawiszy funkcyjnych.

Proponuję pozostać przy XP, ewentualnie można doinstalować Ubuntu 8.04, niedługo wyjdzie. Głód nowości może zaspokoić :smiley:

Z tego co mi wiadomo to ta wersja posiada Aero, nie posiada natomiast Aero Glass.

No właśnie czekam na Ubuntu 8.04, zobaczymy co z tego będzie.

A propo sosen86, dzięki za relacje. Wyprubuję Vistę na 0,5 GB i może coś na niej zdziałam. Pozdrawiam.