Vista Home Basic nie może się załadować

Z 9 błędów zrobiło się 5.

Wykonaj jeszcze raz chkdsk c: /f

Pokaż raport z chkdsk, wejdź w Podgląd zdarzeń (wpisz w menu start), Dzienniki systemu Windows, kliknij prawym na Aplikacja, Znajdź, wpisz chkdsk, otwórz raport, kliknij Kopiuj (lewy dolny róg) i wklej na http://www.wklej.org/ (instrukcja do 7, ale w Viście powinno wyglądać to tak samo).

Podaj nowy SMART.

Wykonałem jeszcze raz chkdsk c: /f.

SMART

img.php?im_id=78668

Raportu chkdsk system znaleźć nie może, przy próbie wyszukiwania pojawiają się zaznaczone wpisy

img.php?im_id=78670

W wierszu poleceń wpisz chkdsk c: /r (spróbuje naprawić uszkodzone sektory, może trochę potrwać).

SMART po chkdsk c: /r

img.php?im_id=78735

Niestety nie zniwelowało to tego parametru.

Pobierz SeaTools DOS (nagraj na płytę i uruchom z niej komputer).

Po uruchomieniu komputera z płyty zaakceptuj licencję (I Accept), wybierz Basic test i uruchom Short test (potrwa chwilę), następnie uruchom Long test. Instrukcja

Jeśli program będzie chciał coś naprawiać to zaakceptuj.

Pokaż nowy SMART.

Podczas próby wykonania Basic test wyskakuje mi okno, a test zostaje przerwany. Co to oznacza?

img.php?im_id=78751

Uruchom Long Test (zajmie trochę czasu).

Przy Long Teście na 99%, ponownie wyskoczył mi ten błąd.

img.php?im_id=78857

Czy laptop jest jeszcze na gwarancji?

Nie. Czy to znaczy, że dysk jest uszkodzony i nie można naprawić go oprogramowaniem?

Należy wykonać remap (niestety przez nieostrożność można wszystko usunąć).

Jak to zrobić? Jakim programem ? Czy to trudne, a prawidłowe wykonanie daje 100% szans na uzdrowienie dysku?

MHDD instrukcja

Nagraj MHDD na płytę, przestaw w biosie tryb sata na IDE/Compatible, uruchom komputer z płyty, wybierz dysk, kliknij F4, ustaw jak na poniższym zdjęciu http://www.nirvanowiec.republika.pl/7.JPG ( Remap : ON ) i F4.

Nie 100 ale duże.

Ostrzegam że przy tego typu operacjach istnieje ryzyko utraty danych, mogą też wystąpić problemy z uruchomieniem systemu.

Mam jeszcze jeden problem z dostępem do ustawień w biosie, zamiast możliwości zmiany mam komunikat :

img.php?im_id=78908

Co chcesz zmienić w zakładce Advanced, zmiana trybu sata powinna być w zakładce Main.