Vista Home Basic nie może się załadować

Witam

mam problem z systemem Vista Home Basic, który nie może się załadować, tzn. staje na tym pasku do ładowania i choćbym czekał godzinę załadować się nie może, działa tryb awaryjny. Nie możliwe jest użycie przywracania systemu, ponieważ został on dużo wcześniej wyłączony. Próbowałem zainstalowac dodatek service pack 1, ale po długiej 4 czy 5 godzinnej instalacji na koniec wyskoczył komunikat , Dodatek service pack nie został zainstalowany. Wycofywanie zmian. Nie wyłączaj komputera,.

Co robić?

Czy przed wystąpieniem tego problemu instalowałeś/aktualizowałeś coś (sterowniki)?

nie, być może aktualizacje automatycznie się pobrały

ja też mam home basic ja to włączam windows upate i wszystko aktualizuje ręcznie i dopiero instaluje pack serwice 1 potem 2

Dodane 05.04.2013 (Pt) 19:55

można przewrócić system (przewrócenie systemu ) ja tak robiłem

przywracanie systemu jest nie możliwe, aktualizacja z płyty również nie- Instalator każe połączyć się windows update, ale w trybie awaryjnym jest to nie możliwe

to zależy czy komputer był kupiony z płytą czy bez płyty w przypadku laptopów nie było bo już w komputerze jest i można odnowić np.w HP

Dodane 06.04.2013 (So) 7:16

bez płyty

To laptop fuji siemens, nie dostałem płyty z windowsem do tego komputera. Pytanie nadal aktualne jak bez utraty danych dostać się do systemu windows?

Dodane 06.04.2013 (So) 18:21

czy jest jakaś możliwość aktualizacji systemu Vista w trybie awaryjnym?

to powinno się znajdować w komputerze chyba że jest wyczyszczony z komutera

co powinno się znajdować w komputerze? Chcąc zaktualizować system w trybie awaryjnym, wyskakuje komunikat o tym, że w trybie awaryjnym aktualizacja jest nie możliwa.

przebadałem dysk HDD Tune wykrył 1 badę, czy możliwe jest, że w wyniku tej bady windows nie chce się uruchomić?

Podaj SMART dysku (HD Tune zakładka Health).

Tak, nie raz miałem z tym styczność.

Wyniki HD Tune, próbowałem włączyć skan przez MHDD, ale nie widzi dysku twardego, do wyboru jest tylko CDrom

img.php?im_id=78360

img.php?im_id=78361

Pobierz CrystalDiskInfo wypakuj i uruchom (zmień ustawienia, Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), pokaż screena z programu (wszystkie parametry).

Dodane 07.04.2013 (N) 0:10

Wyłącz tryb AHCI dla SATA (ustaw IDE lub Compatybile).

Podaj SMART z MHDD (kliknij F8).

screen z programu CrystalDiskInfo

img.php?im_id=78585

Uruchom laptopa w trybie awaryjnym, uruchom wiersz poleceń (cmd.exe), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter i jak pojawi się ten komunikat

Wpisz t i zatwierdź enterem, uruchom ponownie laptopa.

Jeśli będzie coś naprawiał powtórz wszystko jeszcze raz.

po wpisaniu chkdsk c: /f

rzeczywiście wyskoczyło

Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny

proces. Czy wolumin ten ma być sprawdzany przy następnym uruchomieniu

komputera? (T/N)

-dałem T >enter

  • wyskoczył komunikat, że przy następnym uruchomieniu będzie coś tam sprawdzane.

uruchamiam ponownie próbuję przejść do tryby awaryjnego i tym razem nie chce się załadować

załadowano\windows\system32\drivers\crcdisk.sys

I koniec

co z tym robić, mam na komputerze dane których nie mogę stracić

Czy chkdsk sprawdził partycję?

Masz 9 sektorów oczekujących na remap (parametr C5).

tak sprawdził, trzeba było pozwolić mu ładować do trybu normalnego i po dłuższej chwili uruchomiło się sprawdzanie. System coś tam naprawiał, więc powtórzyłem procedurę jak polecałeś. po długieeeej chwili system uruchomił sie normalnie. Dzięki za pomoc.

PS a co z tą badą, czy ona oznacza, że dysk wkrótce się zepsuje? Czy jedną bada nie należy się przejmować?

jeśli masz możliwość zrobienia sobie takiej płytki z tym programem

http://traxter-online.net/opis-dystrybu … ic-livecd/

to przy jego pomocy powinieneś mieć dostęp do swoich danych i zgrania ich np. na pendrive

Podaj SMART dysku.

img.php?im_id=78648