Vista Home Basic

mam pytanie:

w jaki sposób odzyskać Windows Vista Home Basic, którą dostałem do laptopa F-S. instalka była na ukrytej partycji, mam recovery DVD i klucz, ale usunąłem na trwałe partycję…

mam z Uczelni Viste z MSDN AA, ale to wersja Business, czy mogę z tego nośnika zainstalować, a wpisać klucz z laptopa , a wersja automatycznie zostanie rozpoznana na home basic?

Nośniki z Vistą są uniwersalne, instaluje się taka wersja od jakiej jest klucz.

o tej uniwersalności słyszałem, ale jak to jest z wersją z partycji, a nie nośnika, no i czy MSDN nie różni się od innych?

cyburciak ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

vista jet uniwersalna przerabiałam to u taty w pracy ja instalowałam systemy robiłam to z płyty od premium a instalowałam biznes i basic nośnik zawiera wszystkie wersie tylko kwestia podania klucza . wiec spokojnie ładujesz ładujesz płytę i masz inną kwestią zostanie temat czy będzie to zgodne z licencją

Chyba nie, ponieważ Vista z MSDNAA ma tylko Vistę Business (jest wyjątkiem- zwykłe płyty z Vistą mają wszystkie edycje w sobie). Zresztą na twoim miejscu zainstalowałbym tą Business, a nie Home Basic, gdzie nic nie ma.

Przepraszam bardzo, ale z jaką licencją? Jeśli byłoby to niezgodne z nią, to po co MS umieszczałby wszystkie Visty na jednym nośniku? Można wykorzystywać jedną płytę Visty z różnymi kluczami. Na pewno jest to legalne (nie można tylko wykorzystywać klucza, na którego nie masz licencji- czyli takiego z warezu).