Vista home i basic

Mam laptopa FS z vistą basic i kupuje drugi dla siostry FS z vistą premiun i mam pytanie czy to legalne i czy mogę to zrobić i jak by zamienić systemy na tych komputerach by na moim zamiast home był premium a na siostry co był było odwrotnie czy to legalne??? a jak tak to jak to zrobić bo do komputerów FS jest tylko płyta recowery czy ściągnąć te visty z torenty zainstalować i podać kod licencyjny co mają te laptopy napisane ??? zastanawiam się teraz w sumie czy nie łatwiej będzie zamienić się dyskami ??? chyba bendą pasowały

Systemy masz przypisane do kompów. Aczkolwiek jak ściągniesz vistę i zainstalujesz u siebie premium przy użyciu klucza który kupiłeś, na drugim kompie zrobisz tak samo to będzie ok (na stronie microsoftu przejdziesz legalność bez problemu by pobierać aktualizacje itp). Z tego co wiem to licencja jest na jeden komputer (a na jaki to ich to powinno najmniej interesować) Więc ściągasz vistę - a masz prawo do posiadania jednej kopi zapasowej (zgodnie z licencją) no i instalujesz.

Jak się mylę to proszę kolegów by mnie poprawili bo pewny nie jestem.

Z drugiej jednak strony znając realia to jak masz instalować pirackie gry czy programy to nie wiem dlaczego się akurat legalnością systemu przejmujesz :smiley:

Mylisz się wersja OEM jest wersją systemu przypisaną do konkretnego kompa a właściwie do płyty głównej i tylko do niej,zainstalowanie tej wersji na innym kompie nie jest legalne i podejrzewam że nie przejdzie weryfikacji legalności

z tą tezą się zgadzam ale na tym forum nie pomagamy piratom [-X [-X [-X

Zawsze mozesz olac legalności użyć aktywizatora ale nie popeiram tego bo zaraz mod się uczepi. To taka tlyko mała sugestia. Oczywiście ta zamiana kluczy też moze być.