Vista Home Premium - zmiana pojemności partycji


(Sebapple) #1

Witam,

Mam takie pytanie posiadam obecnie laptopa TOSHIBA Satellite L300 i chciał bym zwiększyć pojemność partycji na której stoi system. Jest jakaś możliwość zrobienia tego bez konieczności formatowania.

Pozdrawiam


(Tomj) #2

jest progam PARTITION MAGIC robi to super i bez uszkodzeń sytemu i innych plików


(kk23) #3

Można to zrobić wykorzystując narzędzia samej Visty :arrow: panel sterowania :arrow: system i konserwacja :arrow: narzędzia administracyjne :arrow: utwórz i sformatuj partycje dysku twardego.


(Porchekarera) #4

kk23 ty w ogóle czytałeś to co on napisał?

Program partition magic jest płatny i bez zakupu nie dokonasz zmian, a jedynie będziesz mógł sobie zobaczyć jak to powinno wyglądać. Z twoim problemem powinien sobie poradzić Gparted.


(Ugk) #5

mi pomógł darmowy EASEUS Partition Master 4.0 Home Edition

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part ... 12861.html

według producenta działa z Vistą ale z tego co wiem niektórym nie działa i potem są problemy więc nie odpowiadam za ewentualnie wyrządzone szkody przez ten program


(Semtex) #6

Sama Vista to robi bez formatowania.

Narzędzia administracyjne->zarządzanie komputerem->zarządzanie dyskami->pomniejszasz partycję,z której chcesz wydzielić miejsce,powstaje przestrzeń "nieprzydzielona RAW"->PPM na partycję systemową->opcja "Rozszerz wolumin" lub z Angielskiego "Extend"->uruchomi się kreator,który przeprowadzi powiększanie,jedyne co musisz zrobić to skontrolować czy prawidłowo znalazł przestrzeń "nieprzydzieloną",ewentualnie ręcznie wpisać wielkość nieprzydzieloną.5 min.pracy bez aplikacji zewnętrznych.


(kk23) #7

O tym samym pisałem 8)


(Golden Finger) #8

sebapple , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ, inaczej temat zostanie przeniesiony :arrow: do śmietnika

Zapoznaj się TYMI informacjami.