Vista HP czy Ultimate

vista nie jest żadną alfą 7. To 7 jest rozwinięciem visty i powstała tak szybko tylko dlatego że vista miała złą opnie której dodatki SP nie uratowały co z koleji spowodowało słabą sprzedaż, downgrady do xp…

Ładnie, mądrze, a przede wszystkim prawdziwie :wink:

Dowiadywalem sie to sterowniki dostane do systemu od xp po 7 wiec nie bedzie problemu-tylko pozniejsza ich aktualizacja a w kazdej chwili bede mogl przyjsc po nowe sterowniki.Ja go kupuje w sklepie komputerowym i wgranie gotowego systemu wraz ze sterami dostane gratis przez to ze u nich kupilem sprzet.

zomo_prl , to tylko taka metafora w rzeczy samej nie jest ale nic nie stoi na przeszkodzie by tak przyjąć. W końcu 7 nie został napisany od podstaw. Byłoby to wręcz niemożliwe.

kamil19116 , tylko powiedz mi jaki jest sens pakować się w Viśtę, skoro praktycznie za te same pieniądze możemy mieć nowy, dłużej wspierany system ??

Ale jak chce viste to bede mial viste i juz.Bedzie jednak ultimate x64

Acha, dziękuje bardzo za jakże logiczną i konstruktywną argumentację 8)

fiesta , autor wątku w pierwszym poście wyraźnie napisał że nie chce Win 7 - nawet jeśli dla nas jest to niezrozumiałe :slight_smile:

Może argumentacja jest zbyt osobista i nie ma obowiązku pisać o niej publicznie :wink:

Tyle tylko że ta osobista argumentacja pozbawiona jest krzty logiki i zdroworozsądkowego rozumowania, (ale tu już problem autora, skoro nie docierają do niego logiczne argumenty innych userów).

Mi po prostu nieodpowiada 7 ze wzgledu na wyglad funkcje itp.dlatego chce viste a byc moze uznam kiedys to jako blad i kupie 7 na razie bede pracowac na testowej viscie i zobacze co potrafi.Poki co zdania nie zmienie.

Dodane 15.08.2010 (N) 11:36

Ja chcialem pomoc w tym kierunku jaka wybrac viste a nie na gwalt zmuszac mnie do 7.Tu brak krzty logiki fiesta-wyraznie napisalem ze nie chce 7.

Wyglądów masz kilka, nawet możesz pobrać kompozycję z visty, jeśli tak bardzo Cię razi jakże piękne aero w 7, w co wątpię :stuck_out_tongue:

Funkcję są te same, tylko usprawnione i stabilniejsze 8)

Nie zmuszamy cię do 7 - chcemy ci tylko uświadomić, że dobry wybór to nie jest. Do 7 dłużej będziesz miał wydawane aktualizacje, sterowniki etc. - ogólnie jest to system bardziej udany niż Vista.

Jeśli chodzi o działanie paska zadań (bo to główna różnica w porównaniu z Vistą) - da się go skonfigurować tak żeby działał prawie (a może i identycznie) jak w Viście.

Powtarzam - jeśli chcesz Vistę, kupuj Vistę. Nie będziemy cię do niczego zmuszać.

Kpc21 , tak pasek szybkiego uruchamiania/uruchomionych aplikacji bez problemu da się ustawić :slight_smile:

i m.i. wklepać ścieżkę (nowy pasek narzędzi):

%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

Uboższy jest jedynie sidebar bo nie ma w nim podstron. Jego “powierzchnia” jest zatem ograniczona. Być może da się coś z tym zrobić ale nie szczególnie mi na tym zależy - wszystko mi się miesci więc nie szukałem.

Być może kamil19116 dokonał już ostatecznego wyboru.

Dobrze jednak, że nie był/nie jest uprzedzony w jakiś negatywny sposób do Visty - da się jej używać.

Uprzedził się natomiast do Windows 7. A szkoda.

Konkretnie chodziło mi o menu pod prawym klawiszem myszy. To wiem że można ustawić. A jeśli chodzi o sidebar - w Viście jest przy prawej krawędzi, w 7 na całym ekranie.