Vista HP SP1 problem z przeglądaniem zawartości płyt CD/DVD


(Blackhandpl) #1

No właśnie, od jakiegoś czasu Vista przy próbie otwarcia zawartości CD/DVD poprzez kliknięcie w Komputerze na ikonce napędu optycznego częstuje mnie takim oto komunikatem:

http://img140.imageshack.us/img140/294/ ... 1cddvd.jpg

Taki komunikat pojawia się również przy próbie przeglądnięcia płyty z poziomu dialogu "otwórz", "przeglądaj" itp. w różnych programach (np. w OO Writer "Plik->Otwórz..."). Ponadto pojawia się to niezależnie od tego, jaka płyta znajduje się w napędzie (sprawdzałem na płytach CD, DVD, DVDDL, CD-R, DVD-R). Kliknięcie prawym przyciskiem na ikonie napędu i wybranie "Właściwości" ujawnia kolejną "ciekawostkę" - ilość zajętego miejsca na płycie jest pokazywana poprawnie, ale w pozycji "System plików" widnieje tekst "Nieznany". Na pewno nie jest to problem ze sprzętem - spod FreeCommandera mogę przeglądać zawartość płyt, gry wymagające płyt w napędzie "widzą" je. Jak ktoś wie, co z tym zrobić, to proszę o radę - nie jest to szczególnie uciążliwe (plikami manipuluję przy użyciu FC), ale wolałbym jednak, by wszystko działało normalnie.

PS Problem zauważyłem 01.06, gdy instalowałem sterowniki do modemu (zmiana providera :))


(CZiPEN) #2

Miałem ten sam problem. Musisz wyłączyć systemową usługę nagrywania płyt. Postępuj wg tych wskazówek:

http://techblissonline.com/how-to-disable-vistas-cddvd-burning-or-recording-features/

Jeśli samo to nie pomoże to dodatkowo musisz pobawić się różnymi opcjami dla płyt CD/DVD w Panel sterowania\Autoodtwarzanie.

U mnie autoodtwarzanie płyt nie powróciło, płyta rozpędza się dopiero po wejściu w Komputer.


(Blackhandpl) #3

Faktycznie, okazało się, że to właśnie ta funkcja była przyczyną problemów. Co prawda "naprawiłem" to klikając "Nagraj na dysk CD" przy pustym napędzie (potem kliknąłem na Anuluj :))