Vista HP sp2, Przywracanie systemu nie działa

(edek_211) #1

Nigdy nie potrzebowałem korzystać z "Przywracania systemu" (odpukać). Ostatni z ciekawości chciałem zobaczyć jak to tu w Viście wygląda, gdyż poprzednio XP używałem. Niestety zostałem niemile zaskoczony ;/

Aby włączyć funkcję "Przywracania systemu" postąpiłem wg instrukcji - otworzyłem panel "Ochrona systemu":

I co teraz? Nic tu nie mogę włączyć/zrobić ;/ Co jak co ale chciałbym mieć możliwość tworzenia punktów przywracania. Proszę o pomoc

(Łukash) #2

Zaznacz checkbox na dysku c i kliknij zastosuj.

(edek_211) #3

może coś dokładniej? Co konkretnie mam włączyć? i gdzie to znaleźć? Masz na myśli "Sprawdź"??

(Łukash) #4

Zaznacz kwadracik przy PROGRAMY©(system)

(edek_211) #5

no właśnie nie jest to możliwe ;/ drugi link to zdjęcie na którym można znaleźć:

"Konfiguracja jest wyłączona przez zasady grupy" ;/ nie wiem co to oznacza i jak to obejść ;/

(Łukash) #6

Masz coś skopane w systemie bo zasad grupy nie ma w vista home premium ,jest sposób na zaznaczenie checkboxa na siłę ,tyle że masz i tak coś pomieszane ostro.

(edek_211) #7

lapka mam niecałe 1,5 roku. Nigdy nie miałem problemów z systemem i wszelkim oprogramowaniem. Dlatego też tym bardziej jestem zdziwiony i rozczarowany ;/

(Łukash) #8

Może pomoże to :

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows NT\SystemRestore usunąć z PPM "DisableConfig"

wyloguj/zaloguj ewentualnie restart

I lepiej porób i powstawiaj logi.

(edek_211) #9

Przykro mi ale nigdy nie "grzebałem" w rejestrze ;/ i nie za bardzo wiem jak wykonać/gdzie to znaleźć to co napisałeś

(Łukash) #10

Start>uruchom>wpisz regedit potem patrzysz co ci podałem i rozwijasz właściwe gałęzie.Połapiesz się.

(edek_211) #11

ok znalazłem wszystko. Tylko jeszcze mi to wytłumacz. To jakieś zabezpieczenia na wypadek problemów?

(Łukash) #12

Logi ?,samo raczej się nie zablokowało ktoś/coś zmieniło ci ustawienia systemu,poczytaj dział bezpieczeństwo.

(edek_211) #13

Co to wstawianie logów? Mam to zrobić przed usunięciem "DisableConfig"??

(Łukash) #14

zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html

Mi się wydaję że masz jakiegoś syfa,nie jestem specem od tych spraw,mogę się mylić.To co ci podałem powinno rozwiązać problem z przywracaniem systemu.

(edek_211) #15

ok ale po co ja mam te logi tu powstawiać? :slight_smile: jakiś dziś nie kumaty jestem

(Łukash) #16

Przecież nie pisze ci żebyś tu wstawiał :smiley: ,logi pomogą znaleźć ewentualne infekcje.

(edek_211) #17

hehe działa wszystko jak należy :smiley: :smiley: :smiley: teraz tylko jeszcze jedno ostatnie pytanie.

"Automatycznie utwórz punkty przywracania w wybranych dyskach: ...)" - zaznaczyć tu tylko partycje systemową czy może wszystkie?

(Łukash) #18

ja np mam przywracanie tylko na systemowej.