Vista i acronis się nie uruchamiają

Witam. Utworzyłem dzisiaj płytę ratunkową acronisa true image. Resetuje kompa, widzę ekran acronisa, wybieram true image i dalej już tylko czarny ekran widzę. Czekam 10 minut i nic… Dlaczego? Dodam, ze jak kiedyś wsadziłem płytę ratunkową ze starszą wersją acronisa, gdzie był wybór pełna wersja i standardowa, to ta standardowa(bez steroników) działała…

Od pewnego czasu zauważyłem że z systemem jest czasami podobnie(kilka razy w tygodniu). Vista dochodzi do ładowania systemu, ładuje się i nagle pasek ładowania systemu zatrzymuje się i nic… Pomaga parę porządnych restartów systemu… Raz było nawet tak że nic nie chodziło: ani vista, ani płyta acronisa, ani płyta visty(ładowała się i nagle czarny ekran), nawet xp się nie chciał wgrać(doszło do kopiowania plików przed restartem i czarny ekran). Dlaczego tak się dzieje? Format nie pomaga. Formatowałem kilka razy i jest ciągle to samo… Proszę o pomoc… Dzięki…

Jeżeli format nie pomaga to widocznie sprzęt szfankuje. Zacznij od sprawdzenia pamięci ram programem memtest86+.

Około 13 włączyłem ten program, około 13:45 test się skończył, program nie wykrył żadnych błędów. Uruchamiam komputer a tu znowu się nie chce uruchomić… Doszło do paska ładowania systemu i nagle komunikat żeby włożyć płytę z Vistą, wybrać język i kliknąć napraw komputer. A po niżej była lista trybów: awaryjny, ostatnia dobra konfiguracja, itp) . Włożyłem płytę, doszło do paska ładowania(tego po windows is loading files) i ni, stanęło w miejscu. Dałem Reset i znowu to samo… Dałem tryb awaryjny i zauważyłem, że jakoś dziwnie napisy się pojawiają nie tak od razu tylko litera po literce. Przelecą wszystkie literki i dopiero jest nowy sterownik na liście ładowanych sterowników i tak w kółko. Doszło do sterownika crcdisk.sys i stanęło Dałem reset. Spróbowałem uruchom normalnie i też nic. Dałem reset: wsadziłem płytę z acronisem true image, wybrałem bezpieczną wersję załadowało się, wyszedłem i normalnie się system uruchomił… dziwne…