Vista i dużo aktualizacji


(joanna4321) #1

Witam, dawno nie instalowałam aktualizacji (1,5 roku) i do tej pory nazbierało się ich 35 do pobrania. Gdy włączam Windows Update, komputer niby pobiera aktualizacje ale po godzinie od włączenia całkowity rozmiar wynosi dalej 0 KB i 0 procent ukończenia. Czy to normalne przy tylu aktualizacjach, czy windows sie zawiesza? Dzięki za odpowiedzi.


(Domker) #2

To nie normalne :slight_smile:, to nędzny system aktualizacji Windows i nawet pod nowszym systemem jest z tym problem czasami, ale pomijając ten fakt spróbuj przeprowadzić aktualizację programem WUSUS Offline.
http://download.wsusoffline.net/
Do Visty potrzebna będzie Ci wersja “ESR version” tego progamu wspierająca starsze systemy.


(joanna4321) #3

I mam gdzie jest “Windows server” zaznaczyć polish? Czy co zrobić?


(Domker) #4

Nie. Wszystko robisz zgodnie z posiadaną wersją systemu Windows.
Czyli jeżeli masz Vistę 64-bitową to zaznacz “x64 Global (multilangual updates)” w polu “Windows Vista/Server 2008…”, w przeciwnym wypadku wybierz wersję 32-bitową (x86 Global Multi…).
Możesz to sprawdzić poprzez kliknięcie prawym p. myszy na “Komputer” > Właściwości w polu “Typ systemu:”

W programie zaznacz także “Include Windows Defender definitions” i naciskasz “Start” - aplikacja pobiera aktualizacje. (może być ich więcej niż tych z Windows Update)
Gdy pobieranie się zakończy przechodzisz do katalogu “client” i uruchamiasz “UpdateInstaller” i wciskasz “Start”. (możesz ewentualnie odznaczyć pierwszą opcję, jeżeli nie chcesz wykonywać backupu systemu)
W tym momencie zaczyna się aktualizacja - program może jeszcze prosić o ponowne uruchomienie komputera, aby dokończyć uaktualnianie.

Nie sugeruj się ilością 35 aktualizacji, bo zazwyczaj po ich instalacji Windows Update wyszukuje i wyskakuje jeszcze więcej aktualizacji do zainstalowania - tak niestety zbudowany jest ten system.