Vista i neostrada

Kupiłam nowy komputer. Domyślnie zainstalowana była tam Vista. Niestety mam problem z nawiązaniem połączenia. Ściągnęłam sterowniki do modemu, korzystałam nawet z pomocy technicznej neostrady. Połaczenia nie uzyskałam. Musiałam zrobić format i zainstalować Windowsa. Mój nowy komputer ma Intel[R] Core[TM]2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz 3.00GHz, 3,25 GB RAM. To Komputronik. Przyznam, że nie jestem biegła w tym temacie. Słyszałam jednak, że Windows nie rozpoznaje tych wszystkich danych. Słyszałam też, że posiadacze Visty będą mogli zainstalować sobie darmowo nową wersję Windows 7. Czy w tym nowym programie też będą problemy z instalacją neostrady? Tak też mam dylemat i liczę na waszą pomoc. Z góry dziękuję.

Tutaj masz instrukcję podłączenia neostrady na Windows Vista http://www.microsoft.com/poland/oem/oem … trada.aspx

Dzięki za tą stronkę. W dziale technicznym TP instruowno mnie zupełnie inaczej. Może poradzisz mi jaki wybrać modem, bo do tego, który miałam poprzednio nie było sterowników. Teraz mam jeszcze dwa - Sagem i SpeedTouch. No to czeka mnie znów format.

W ostateczności możesz zawsze zainwestować w router, na pewno będzie to wygodniejsze od modemu, a i od razu będzie można podłączyć więcej urządzeń

Przez jakiś czas miałam zainstalowany system operacyjny Windows 7. Było trochę zachodu zanim zainstalowałam stery do modemu ( SpeedTouch 330 ).Neostrady ( aplikacji ) nie instalowałam. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że system za żadne skarby nie chciał zapamiętać hasła do neostrady. Za każdym razem musiałam wklepywać go ręcznie. No i wróciłam XP-ka.

biorąc pod uwagę jakie te modemy są plastikowo-kiepskie router jest dla userów neostrady najlepszym wyjsciem-a i z zapamiętaniem danych nie ma problemu:)

testowałem w7 i neo i wszystko było ok, hasło zapamiętywało… nie wiem czemu Ci teraz nie zapamiętuje… może nie zaznaczyłeś opcji zapamiętaj hasło?

Opcja " Zapamiętaj hasło" była z jakichś niewiadomych względów nieaktywna. Przekopałam się przez różne fora poszukując rozwiązania problemu. Ale Windows 7 jako taki jest w porządku :slight_smile:

Wiem, że router jest najlepszym wyjściem, ale na razie muszę ograniczać finanse. Czekam na Windows 7. Ponoć w październiku będę mogła go wymienić za Vistę (tak przynajmniej informowano mnie w punkcie sprzedaży komputerów). Pewnie, że przyzwyczaiłam się do XP, ale on nie wykorzystuje całej mocy mojego obecnego sprzętu. Tak też muszę się przestawić :smiley: .