Vista i niedziałający mikrofon

Witam!Mam słuchawki z mikrofonem nawet pożyczyłem drugą parę, które działają na innym kompie. Słuchawki działają- wszystko słychać ładnie itd. a mikrofon nie … mam Viste home premium 64bit wszystkie suwaki maks mikrofon nie wyciszony, wszystko go ładnie wykrywa a i tak to nic nie daje. … karta dzwiekowa Realtek HD audio sterowniki próbowane- jedna para słuchawek - creative hs-390 jak krzykne to cos tam dziala ale wszystko szumii i to jak krzykne ale tylk osłychać w CSie w teście dźwięku, bo w rejestratorze nic. Z góry dzieki i pozdro

wtyki w przednim panelu?

jaka płyta?

A są też w przednim panelu. Płyta główna asus p5k se. Ale mam podłączone do tylniego zaraz sprawdze może z przodu i edytuje.

E: Przedni panel chyba nie podłączony bo nic nie wykrywa…

standardowy problem płyt asusa - przedni panel nie działa, chyba, że w biose zmienisz standard - z HD na AC97 (o ile pamiętam - nie matam wielkiego wyboru).

Ale z tyłu powinno działać - sprawdź na zwykłym mikrofonie

Zmienione i przedni panel i tak nie działa. No z tyłu ‘niby’ działa, bo wszystko ładnie wykrywa itd. itp. ale dźwięku nie wydaje.

a w panelu sterowania w zakładce dźwięk masz po bokach takie kreseczki, które uaktywniają się jak gra muzyka (głośniki) lub jak coś mówisz do mikrofonu

No i właśnie nie zależnie czy mówie czy nie nieraz się zwiększa do 2-3 i spadną do 1 albo 0. To jest w tym dziwnego zwiększają się i obniżają bez względu na to czy coś mówie czy nie.