Vista i SB Live 5.1 vs AC'97 na płycie ECS K7S5A

Witam. Posiadam Vista Business z MSDNA i chciałbym na moim dość leciwym sprzęcie postawić właśnie Vistę. Mam 1,7 GHz i 1 GB Ram. Błagam tylko nie mówcie mi bym pozostał przy XP bo nie pozostanę z uwagi na to iż mam pirata a do przeglądania tylko i wyłącznie Internetu Vista na mym sprzęcie wcale nie będzie aż taka zła. Wracając do tematu. Czytałem że SB Live 5.1 nie działa pod Vistą. W związku z tym czy posiadając na płycie głównej ECS K7S5A zintegrowaną kartę dźwiękową mogę liczyć na to że Vista mi ją wykryje i będę cieszył się z dźwięku?

Witam.

Co do obsługi tej zintegrowanej karty, to nie powinno być problemów. Co do SoundBlastera, to są takie sterowniki kX Driver 5.10.0.3541, podobno działają pod Vistą (poszukaj na google). Z drugiej strony, jeżeli komp tylko do netu to może jakiś przystępny linux…

Ja mam kartę dźwiękową SB Live 5.1 oraz zintegrowaną z płytą głowną SoundMax. Mam Viste i na niej nie działa mi SB live ściągałęm najnowsze sterowniki niestety nie pomogło. Tak właśnie zostałem przy xp.

Właśnie zainstalowałem Vistę Business i oczywiście dźwięku nie było. Ikonka głośniczka była przekreślona. Włożyłem czarną płytę ze sterownikami do mego SB Live! 5.1 i sterowniki (Drivery) zainstalowały się bez najmniejszego problemu. Dźwięk hula jak w XP. Po prostu gitara :slight_smile: Byłem w szoku po tym co naczytałem się że pod Vistą ta karta nie działa a u mnie odwrotnie. Tak więc nie wiem w czym mają problem.