Vista i sieć niezidentyfikowana

Witam, mam problem z połączeniem się do internetu. Laptop jest na Viście, po połączenieu się z siecią WIFI i wpisaniu hasła przez dłuższą chwile trwa identyfikowanie, a po jakimś czasie wyświetla się sieć niezidentyfikowana. Dodam tylko że do sieci mam podłączone inne urządzenia z win7, win8, i ios gdzie wszystko działa poprawnie.

Na laptopie z vistą łączę się z innymi sieciami (zabezpieczonymi i niezabezpieczonymi) i ten problem nie występuje.

Probowałem usunąć siec bezprzewodową i połączyć się na nowe, nie przynosi to jednak rezultatu.

Próbowałem również tego rozwiązania: http://www.jedlinski.pl/blog/?p=24, co również nie przyniosło żadnych rezultatów.

Sieć działa na AP Tp-Link TL-WA801NT (z softem Tomato)

Wcześniej nie występował problem w tym laptopie. Prosiłbym o porady i wskazówki jak rozwiązać ten problem.

Link do bloga nie działa, tj. ten blog chyba właśnie zdechł… :frowning:

Uruchom wiersz poleceń jako Administrator wpisz w nim netsh winsock restart . Uruchom ponownie komputer powinno pomóc. Pozdrawiam :smiley:

Nie znaleziono polecenie restart, ale jest reset wiec spróbuje i dam znac.

Edit:

Niestety polecenie resetu niewiele zmieniło, teraz nadal nawiązuje połączenie z siecią lecz ciagle trwa identyfikowanie.

edit2:

Znalazłem kolejne polecenie na reset stosu ip: netsh int ip reset ,niestety internetu brak

Jakies inne propozycje??

Hej,

A nie masz przypadkiem w routerze ustawionego filtrowania po adresach MAC kart sieciowych?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sory mialo być netsh winsock reset

Witam, wątpie w to ponieważ każde inne urządzenie działa bez najmniejszego problemu. AP restartowałem i nadawałem mu nazwe oraz hasło z poziomu windowsa (centrum sieci przypisało mi hasło). Tak jak mówiłem wszystkie inne laptopy i telewizor działają, tylko nie laptop na którym jest vista. Access Pointa mam na sofcie Tomato i jest troche niezrozumiały. Jezeli ktos wie co moze być problemem prosze o pomoc. Pozdrawiam

odswiezam, pomoze ktos ???

Hej,

Pytanie, czy skutecznie. Zresetowanie urządzenia wymaga wciśnięcia i przytrzymania przez minimum 5 - 10 sekund przycisku reset. Bez przytrzymania, router najzwyczajniej w świecie się jedynie restartuje, ale ustawienia zachowuje.

A możesz pokazać to na screen’ach? Szczerze mówiąc nie za bardzo wiem, o co Ci chodzi z tym przypisaniem nazwy, a Visty pod ręką niestety nie mam. Generalne wszystkie ewentualne zmiany ustawień należy przeprowadzać logując się do panelu zarządzania urządzeniem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Owszem, zresetowałem AP bo jak inaczej mógłby wrócic do ustawien fabrycznych i niezabezpieczonym ssid ? Co do skonfigurowania apka z poziomu windowsa to wygląda to tak ze przy próbie połączenia z widoczną sie siecią wyświwtlany jest komuniktat że “sieć jest niezabezpieczona i powinno się ją skonfigurować przed połączeniem w przeciwnym wypadku każdy będzie mógł śledzić mnie w sieci … bla bla”. Można się połączyć bez konfiguracji i internet smiga, lecz w przypadku konfiguracji trzeba podać PIN który jest na urządzeniu i system automatycznie generuje hasło w wpa2 personal. Poźniej po próbie połączenia się z siecią i wpisaniu hasła trwa identyfikowanie które albo konczy się niezidentyfikowaniem sieci albo identyfikuje nadal, przy obu przypadkach nie działa internet.

Przy diagnozowaniu problemu przez windows robiłem juz ponowne pobieranie IP, restartowałem karte sieciową, niestety bez rezultatów.

Jak mówiłem moj ap postawiony jest na sofcie Tomato, w nim automatycznie nie ma przypisanych żadnych adresów ani filtrowania mac. Proszę o pomoc, jezeli to konieczne to wykonam to co opisałem jeszcze raz i dołączę screeny. Pisac pytac, necik potrzebny.

Dodane 07.07.2013 (N) 11:52

Owszem, zresetowałem AP bo jak inaczej mógłby wrócic do ustawien fabrycznych i niezabezpieczonym ssid ? Co do skonfigurowania apka z poziomu windowsa to wygląda to tak ze przy próbie połączenia z widoczną sie siecią wyświwtlany jest komuniktat że “sieć jest niezabezpieczona i powinno się ją skonfigurować przed połączeniem w przeciwnym wypadku każdy będzie mógł śledzić mnie w sieci … bla bla”. Można się połączyć bez konfiguracji i internet smiga, lecz w przypadku konfiguracji trzeba podać PIN który jest na urządzeniu i system automatycznie generuje hasło w wpa2 personal. Poźniej po próbie połączenia się z siecią i wpisaniu hasła trwa identyfikowanie które albo konczy się niezidentyfikowaniem sieci albo identyfikuje nadal, przy obu przypadkach nie działa internet.

Przy diagnozowaniu problemu przez windows robiłem juz ponowne pobieranie IP, restartowałem karte sieciową, niestety bez rezultatów.

Jak mówiłem moj ap postawiony jest na sofcie Tomato, w nim automatycznie nie ma przypisanych żadnych adresów ani filtrowania mac. Proszę o pomoc, jezeli to konieczne to wykonam to co opisałem jeszcze raz i dołączę screeny. Pisac pytac, necik potrzebny.

Spróbuj ustawić statyczne IP we właściwościach IPv4 we właściwościach połączenia sieciowego.

statyczne ip ustawione i dalej nic, z AP nie mozna się połączyć aby nadać ip po macu.

poniżej screeny:

http://images.tinypic.pl/i/00412/1n53aiwvyyrr.jpg

http://images.tinypic.pl/i/00412/oihamlgy9fvm.jpg

Ustaw z powrotem na automat okaż ipconfig /all gdy jest problem.

Centrum sieci i udostępniania - z lewej strony Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi - odnajdź na liście swoją sieć Wi-Fi i wybierz Usuń.

Zmień ustawienia swojej sieci Wi-Fi w ten sposób aby była niezabezpieczona, wyłącz WPS i UpNP, niech rozgłasza SSID i spróbuj połączyć się.

z poziomu tego laptopa nie mam możliwość zalogowania się do routera, jedyną opcją jest reset urządzenia.

nie mam pojecia gdzie tego szukać w opcjach ap, dodam ze soft to: Tomato Version 1.25.8025, zna go ktoś ??

Hej,

:arrow: Konfigurację, o której piszesz, wykonujesz z poziomu komputera z Vistą? A jak robisz w przypadku pozostałych komputerów?

A może spróbuj przepisać klucz WPA2 z innego laptopa, który poprawnie łączy się z siecią WiFi. Wchodzisz w takim komputerze - na przykład z Windows 7 - kolejno: Panel sterowania\Sieć i Internet\Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi, klikasz na sieć WiFi, wybierasz Właściwości, zakładka Zabezpieczenia i zaznaczasz pole Pokaż znaki. Na laptopie w Vistą usuwasz zapamiętaną sieć WiFi, wybierasz ją jeszcze raz i wpisujesz ten odkryty klucz.

A jakie adresy IP dostają inne komputery w sieci lokalnej?

A kabelkiem?

Niestety, ja zupełnie nie…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Konfiguracji nie robię z visty ponieważ nie ma takiej możliwości skoro nie mogę połączyć sie z apkiem. Klucz nadaje z innych laptopów aby zabezpieczyć sieć. Oczywiście w WPA2-Personal i próbowałem w AES i TKIP i nie ma róznicy. Oczywiście usuwałem juz zapamiętaną sieć i łaczyłem się z nią ponownie i stoi na sieci niezidentyfikowanej. Łączy się do sieci lecz nie przepuszcza do internetu (screen powyżej)

ustawiony zakres od 100-109

Nie ma możliwości przy obecnym sprzęcie. (jak juz mowiłem internet jest kablowy, z gniazna sieciowego podłaczony do urządzenia Corinex HD200)

Hej,

Może więc problemem jest kanał, na którym nadaje sieć, albo tryb działania routera - głównie chodzi o sieci WiFi w standardzie n. Ewentualnie zostaje jeszcze brak przystosowania do kanałów o szerokości 40MHz. Mógłbyś sprawdzić powyższe - w ustaleniu tego może pomóc program inSSIDer. Sprawdź też, jakie masz domyślne ustawienia karty sieciowej - wejdź do menadżera urządzeń, wybierz kartę, a następnie Właściwości -> zakładka Zaawansowane.

Klucz sieciowy na pewno wpisujesz dobry?

To dlaczego, jak ustawiałeś IP ręcznie, wpisywałeś adres 192.168.1.159? Przecież to poza zakresem serwera DHCP. Jeśli przypisujesz IP stałe, to wrzuć na przykład z końcówką 108 bądź 109.

:arrow: Ile komputerów lun innych urządzeń podpiętych jest do sieci lokalnej?

No to chyba trochę się zgubiłem. Możesz napisać, jak w końcu u Ciebie wygląda połączenie sieciowe? Co z czym w domu masz podłączone?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kanały zmieniałem lecz to nie przynosi rezultatu, i nierozumiem skąd podpowiedzi co do działania karty skoro widzę siec i łaczę się z nią poprzez wpisanie hasła to karta jest ok. dodam jeszcze raz: gdy siec jest niezabezpieczona internet działa, problem pojawia się po zabezpieczeniu sieci hasłem.

Oczywiście hasło wpisywane jest prawidłowe, laptop łączy się z siecią, lecz ta nie przepuszcza do niego internetu.

IP statyczne było wpisane na próbę gdy zakres wynosił od 100 do 254, na chwile obecną zakres został zmniejszony a ip ładuje automatycznie.

Komputerów w sieci mam 3 ten z vistą jest 4.

co do konfiguracji sprzętu to nie mam za bardzo wpływu:

Mieszkam w domku których jest ok 30 na osiedlu, do każdego doprowadzona jest kablówka i internet kablowy, z gniazda kablem połączone jest urządzenie Corinex HD200 CableLAN, a od niego z Access Pointem TP-Link TL-WA801NT który jest na sofcie Tomato. Reszta urządzen ma dostęp.

Hej,

Tak, ale spotkałem się z przypadkami, w których karta - zmontowana w laptopie Dell - obsługiwała jedynie kanały od 1 - 11. Sieć widziała, łączyła się z nią, ale zarówno komunikacja lokalna, jak i globalna nie działały poprawnie.

:arrow: A co się stanie po obniżeniu szyfrowania do WPA AES/TKIP? Może WPA2 jest za mocne dla karty w laptopie?

:arrow: Czy Vista ma przynajmniej Service Pack 1? A najlepiej SP2?

Sprawdzałeś powyższe?

Zawsze podłączone są te 3 komputery? Zmieni się coś, gdy na przykład jeden z nich wyłączysz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Problem rozwiązany, pomocnym okazało się wyłaczenie kart microsofta 6to4 które sie namnażały oraz odinstalowanie i ponowne zainstalowanie świezych sterowników do karty wifi. teraz działa.

EOT

Ja walczę z identycznym problemem od 2 dni, też właśnie na Viście i najprawdopodobniej problemem mogą być źle napisane sterowniki dla tego systemu. Na chwilę obecną doszedłem do tego, że nie ma problemu z siecią bez zabezpieczeń, na szyfrowaniu WPA2/AES tylko połączenie lokalne, podejrzewam że moje haslo jest zbyt skomplikowane dla tego systemu, będę to sprawdzał. Problem wydaje się być w sterownikach, nie w karcie, ponieważ pod Linuksem nie ma żadnego problemu (a podobno to w Linuksie zawsze coś nie działa :wink: ), u Ciebie widać również był problem ze sterownikami.