Vista i słaby zasięg wi-fi, a na kablu wszystko Ok


(Kokospoko89) #1

Witam

Od niedawna mam viste ultimate i problem z zasięgiem z routera bezprzewodowego.

Otóz zasięg jest ale raptem 3 kreski ??? :expressionless: na 5 a siedze 50 cm od routera i żadnej sciany po drodze

Strony wolno się otwierają często się rozłącza połączenie i transfer jest skokowo rzedu 15 - 30 kb/s gdzie na XP zasięg był na full i transfer rzedu 250 kb/s....

nie wspominając o internecie chodzącym szybko...

Mam w viscie SP1 router to d-link dir-300 zabezpieczenia na routerze to wpa/wpa2 szyfrowanie AES i PSK plus rozpoznawanie mac adresu.

Nie wiem dlaczego tak jest gdy podłącze kabel z routera pod sieciowke do laptopa to transfer jest ok itp....

Laptop to fujitsu siemens amilo pro v3515...


(MrAsusrp6) #2

Spróbuj zmienić kanał w routerze.


(Kokospoko89) #3

zmieniłem na kanał 5 (standardowo jest na 6) i nic nie pomoglo na automatycznym tez nic.... wyłączyłem szyfrowanie też nic nie pomogło zrestartowałem router do ustawień fabrycznych też nic... stawiam tutaj na problem z systemem a jest on swiezo po formacie i swieze po zainstalowaniu dodatku SP1 a program antywirusowy to AVG free edition


(Bolo92) #4

Sterowników nowszych/lepszych poszukaj do swojej karty bezprzewodowej, ponieważ nie zawsze nowsze wersje działają dobrze i czasami to te starsze są wydajniejsze.


(Kokospoko89) #5

no to problem wydaje się rozwiązany :slight_smile: sciągnełem nowsze sterowniki i wszystko zaczeło działac dobrze a dziwne bo wcześniej miałem viste tyle wersje home basic czy cos takiego i smigalo na tych sterownikach :wink:

Dziękuje za pomoc :slight_smile: