Vista i sterowniki do NVidia Geforce 6200 w laptopie

Witam!

Czy ktos wie jak zainstalowac najnowsze sterowniki do geforca 6200 w wersji laptopowej ? Na stronie nvidia wyraznie jest napisane ze obsluguja ta karte, niestety podczas instalacji wyskakuje komunikat ze nie znaleziono urzadzenia obslugiwanego przez te sterowniki. Zalezy mi bardzo na panelu kontrolnym ale nigdzie nie moge go znalezc osobno dla visty. Musze przyciemnic ekran a sterniki do laptopa sony vaio tez nie dzialaja :((

Jakies pomysly?

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.

Słuchaj, wypakuj stery do jakiegoś folderu, znajdź przez Instalator Sterowników ten folder i otwórz w nim plik .ini powinny Ci się wyświetlić dostępne sterowniki. Następnie je instalujesz. To jakby wymusza instalacje sterów. Ale gdyby system się nie uruchamiał wejdź w Safe Mode i wywal sterowniki tak samo jak je instalowałeś tylko wybierz- Przywróc Sterownik.

Pozdrawiam.

Poszukaj sterowników na stronach producenta laptopa.

Jeżeli tam nie znajdziesz to zrób tak jak pisze xcracker

Pozdrawiam

a geforce go 6200 pociągnie aero glass czy niestety nie

@xcracker ten twój sposób nie pozwala na zainstalowanie panelu kontrolnego bo instalują się same sterowniki a nie stery + soft z nvidii więc lipa z tym jest

może macie jakiś inny sposób jak to zrobić aby było ok wszystko

na niemieckiej stronie nvidi są gotowe podpisane sterowniki do Visty 32 i 64 bitowej

a mógłbyś podać link bo znalazłem tylko to

http://www.nvidia.de/object/winvista_x86_97.46_de.html

takie same sterowniki są na stronach polskich i angielskich i niestety nie wykrywają że mam zainstalowany odpowiedni sprzęt

jak zainstaluje sterowniki ręcznie to niestety ale kiedy chce sprawdzić klasyfikacje systemu to vista się pluje że nie mam odpowiedniej obsługi multimediów aby to zrobić

Podaj dokładnie model laptopa :slight_smile: i wersję Visty 32 czy 64 bity

model laptopa maxdata 4100IW

wersja visty 6000 RTM Bussiness N

Pozdrawiam

vista 32 bit

Tutaj masz stery od 32bitowego XPeka http://www.maxdata.com.pl/services/fm/i … rId=115401 - wymuś na Viście ich zainstalowanie, bo narazie to na stronach producenta coś głucho o Viście :frowning:

A one nie są za stare jak na viste ??

I czy będzie można przetestować działanie aero na nich

No i co z obsługą OPEN GL bo jak czytałam dopiero najnowsza wersja sterowników > 100 pozwala na dość dobrą obsługę opengl

Skoro te z nVidii nie idą to co zrobisz?

Skoro producent Twojego kompa nie wydał jeszcze sterów dla Visty to co Masz zrobić?

Spróbować warto - może się uda.

zainstalowałem i działają ale żadnych efektów które zapierały by dech w piersiach nie odczuwam

System chodzi dobrze tzn włącza się i vista jakoś łykła te stery posiadam cały soft z nvidii zainstalowany jednak trochę mnie boli że mając system z 2007 roku to stery do grafiki są z 2005

btw

Nvidia przynajmniej oficjalnie podała że forceware mają wsparcie dla geforce go 6200 jednak po próbie zainstalowania 5 różnych wersji sterowników to mam inne zdanie na ten temat

Ktoś musiał zawalić albo nvidia albo maxdata albo MS i chyba do tych wszystkich firm będę musiał napisać i upomnieć się o swój support który powinienem dostać jako nabywca sprzętu

Prawdopodobnie nVidia - bo jest producentem chipsetu;

Maxdata także bo nie wpłynął na nVidię w sprawie opracowania sterowników do swoich produktów (laptopów);

Nie winiłbym Microsoftu w tym przypadku (jak nigdy :slight_smile: )

Ale w tej chwili, jeżeli pojawią się nowe na Windows Update to je Sobie zaktualizujesz.

Pozdrawiam

PS support tylko od Maxdaty