Vista i UAC

Witam, mam wielki problem. Gdy proboje uruchomic, przekopjować pewien plik pojawia sie komunikat “Musisz mieć uprawnienia do wykonania tej operacji”. Niemoge sobie poradzić, przeczytałem gdzieś, że należy wyłaczyc UAC jednak i to niepomaga. Prosze o pomoc.

To nie kopiuj za pomocą Visty, tylko za pomocą Linuksa LiveCD np. Knoppix,

A próbowałeś zmienić ustawienia w uprawnieniu pliku ? Chodzi mi o to:

wchodzi tam gdzie jest plik,kilkasz PPM i wybierasz właściwości.Wchodzisz w zakładkę " zabezpiecznia " i tam zmieniasz uprawnienia.

Tak, ale raczej to nic nie da bo pewnie chce skopiować plik systemowy, którego właścicielem jest “TrustedInstaller”, więc przejęcie nie jest możliwe. (Pewnie się możę inaczej da, bo wszytkiego to ja nie wiem :smiley: )

No po 1. niemoge zmienic nic w “zabespieczeniach” po 2. nie mam jak uzycz tego knoppixa. jakies inne propozycje? (nie to niejest plik systemowy.)

Ja nie mam już propozycji, oprócz zabootowania z płyty Linuksa Live CD.

Podaj lokalizacje wraz z nazwą tego pliku.

I co zrobisz? a jak zrobić z tego Linuksa Live CD (bo ja jakiegoś linkuxa mam a dokładniej to kubuntu i ubuntu (32 i 64 bit)) ale niewiem jak i co, no i korzystam z laptopa.Czy niebedzie jakichś problemów?? (Asus F3Sg).

Uruchomić Linuksa Linuksa w trybie LiveCD i wejść w Komputer. Skopiować odpowiednie dane. :smiley:

Proszę poprawić błędy i używać polskich znaków,opcja edytuj i popraw posty.JNJN

No niestety Linux Ubuntu i Kubuntu w trybie LiveCD nie czyta dysków, przynajmniej u mnie nie czyta, a UAC masz jak wyłączyć odpisane tutaj:

http://www.tarnaski.eu/blog/jak-wylaczy … ows-vista/

ja próbowałem tym sposobem i u mnie działa, juz niemam UAC :stuck_out_tongue:

Mam oprócz Linuksa inny pomysł. Ale za nim go opisze napisz czy masz płytę instalacyjną systemu Windows Vista :?:

Dawidd ja wyłączyłem UAC i z msconfig i z konta urzytkownika oraz tez z centrum zabespieczeń.A co do płyty instalacyjnej windowsa to moj laptop ma wirtalny dysk na którym jest Vista i za pomocą specjalnej płyty jak mi windows padnie, wymaga reinstalki etc to własnie za pomocą tej magiczej płyty :frowning: naprawiam sobie Viste.

A to niestety nie mogę napisać. Chodziło mi o to, że jakbyś miał płytę instalacyjną Visty, to nią byś skopiował pliki. Najlepiej użyj Linuksa Knoppixa:

http://www.idg.pl/ftp/linux_563/Knoppix.3.7.html

No więc dobra. Ściągne tego Knoppixa i co dalej? Dodam iż ten plik jest spakowany :confused: a mój dysk jest SATA (wykryje go linux ? bo xp nie wykrywa… :P).

Jak już ściągniesz obraz ISO Knoppixa, to będziesz musiał go nagrać takim programem jak Nero, Ashampoo Burning Studio, czy CDBurnerXP.

W BIOSie od lapopa masz oczywiście ustawiony pierwszy rozruch z płyty?

Bo jak już tak to musisz system Knoppix z płyty uruchomić i na puplicie potem zobaczysz swoje dyski.

PPM> Change read/write mode aby dało się na nich zapisywać io odczytywać. Ale pierwsze muszą być zamontowane, co zrobisz chcąc je otworzyć. To narazie tyle. :slight_smile:

Spróbuj zmienić właściciela pliku z TrustedInstaller na Administratora i być może wtedy pójdzie.

Ściągłem i nagrałem. włączyłem i nie ma dysków… a co do wypowiedzi pakeroso zrobiłem to co napisałeś ale tu sie ujawnił kolejny błąd antywirus wykrywa mi ten plik jako wirusa D= no cóż chyba bede sie musiał obejsc bez tego wszystkiego. Jakoś przeżyje XD

Udało mi sie przekopjować ten plik, wystarczyło wejść na tryb awaryjny :).