Vista i ubuntu nie ma wyboru systemu

Dzisiaj zainstalowałem ubuntu 6.12 wcześniej miałem windows vista. i chciałem aby przy starcie kompa można było wybierać pomiędzy ubuntu a vista ale się nie da odrazu logouje się do ubuntu. prosze o szybką pomoc jak zrobic zeby było można wybrać system. :frowning:

[Dzisiaj zainstalowałem ubuntu 6.12 wcześniej miałem windows vista.] - i w tym właśnie problem !!

Albo coś mi tu ściemniasz (bo instalowałem kiedyś ten badziew i miałem wybór systemu - cza wybrać bootloader GRUB przy instalacji w głównym bootsektorze a nie w pierwszych sektorach partycji) albo usunąłeś se partycje z Vistą (w linuchu zdarza się to całkowicie przypadkowo - podczas instalacji)

ReGGie Uzyj XFDISK - Powinien Ci pomóc. Miałem tak…zastosuj go to będziesz wtedy miał opcję wyboru :slight_smile:

http://www.mecronome.de/xfdisk/files/xfd093en.zip

Oto On :slight_smile:

Jak tego uzyc??

Zrób dyskietkę startową. Wrzuć go na tą dyskietkę… Odpal kompa z dyskietki startowej wpisz “xfdisk” i włala

Jeśli SAM tego nie wybierzesz to ci się nic nie usunie mądralo

Miałem tak… ale używałem Xosl’a… ale kiedy wyszła Vista… nic Xosl nie pomógł … Fajny programik ale niestety nie rozwijany :slight_smile: Xfdiskiem poszło jak burze. Linuch i Vista pacają… :slight_smile: